Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Otrokovická galerie nabídne neobvyklou výstavu. Historii ohýbaného nábytku

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Přibližně měsíc bude v otrokovicích k vidění výstava historie výroby ohýbaného nábytku firmy TON. Vernisáž výstavy „Anonymní“ ohýbaný nábytek se uskuteční v Městské galerii Otrokovice v pondělí 20. srpna v 18 hodin za účasti autorů Dagmar Koudelkové a Radmila Tomčíka. Zvána je široká veřejnost.
Základní informace o akci
Datum:  21. 8. 2018  - 16. 9. 2018
Místo:  Galerie Otrokovice
Pořadatel:  Galerie Otrokovice
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

Výstava ohýbaného nábytku je zaměřená na poválečnou produkci společnosti TON. Na výstavě budou zastoupeny vývojově důležité modely, výrobky, které patřily v poválečném období mezi nejlepší svého druhu na domácím trhu a získaly významná ocenění na zahraničních výstavách, například EXPO v Bruselu, Montrealu a dalších. Dále zde budou vystaveny vybrané dobové katalogy i ukázky návrhů, unikátních skic a technických výkresů. Záměrem Dagmar Koudelkové a Radmila Tomčíka, autorů výstavy, je připomenout šest desetiletí od změny názvu národního podniku Thonet na TON od založení podnikového oddělení tvarového vývoje a upozornit na téma dosud odborně nezpracované, jemuž by měla být věnována pozornost.

Výstava bude veřejnosti přístupná až do 16. září a vstup je volný.

Výstavu pořádá Národní centrum nábytkového designu společně s Fotoklubem Beseda Otrokovice a výtvarným spolkem Rozumění.