Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Otrokovická galerie bude hostit Jiřího Wiesnera

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Letošní druhá výstava v Městské galerii Otrokovice představí autora obrazů, kreseb a grafik Jiřího Weisnera. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 5. února v 18 hodin. Veřejnost je srdečně zvána.
Základní informace o akci
Datum:  5. 2. 2019  - 3. 3. 2019
Místo:  Otrokovice
Pořadatel:  Městská galerie Otrokovice
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

Letošní druhá výstava v Městské galerii Otrokovice představí autora obrazů, kreseb a grafik Jiřího Weisnera. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 5. února v 18 hodin. Veřejnost je srdečně zvána.

Jiří Weisner jako učitel výtvarné výchovy na ZUŠ Kroměříž nemá daleko k vlastním výtvarným aktivitám.  V poslední době se zabývá nejvíce grafikou, avšak dalším velkým tématem je krajina, ať už v podobě konkrétních motivů nebo v poloze mírně abstrahovaných kompozic. Má za sebou řadu výtvarných realizací, např. naučná stezka pro ČSOP Divoky, nástěnná malba pro terénní ekologické středisko v Divokách, sochy pro Nadaci Živoucí světlo ve Střílkách. Svoji volnou tvorbu prezentuje jako člen SPVUK Kroměříž na spolkových výstavách v Kroměříži, v Nitře. Má za sebou také několik samostatných prezentací. Jako host je zván na akce otrokovického spolku „Rozumění" (Otrokovický výtvarný salón). V roce 2016 a 2018 získal ocenění na Rokycanském bienále grafiky. 

Výstava bude v Otrokovicích ukončena 3. března 2019. Městská galerie je veřejnosti přístupná každý den kromě pondělí od 14 do 18 hodin. Vstup je volný.