Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Otevřené brány v Holešově

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Město Holešov nacházející se nedaleko Zlína má bohatou historii a několik zajímavých církevních staveb. S některými z nich se lze seznámit v rámci projektu Otevřené brány. Vhodný pro návštěvu je už první červencový víkend.
Základní informace o akci
Datum:  28. 6. 2019  - 31. 8. 2019
Místo:  Holešov
Pořadatel: 
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

Město Holešov nacházející se nedaleko Zlína má bohatou historii a několik zajímavých církevních staveb. S některými z nich se lze seznámit v rámci projektu Otevřené brány. Vhodný pro návštěvu je už první červencový víkend.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie a Černá kaple, Kostel sv. Anny a kaple sv. Kosmy a Damiána se otevírají v rámci komentovaných prohlídek, které jsou pro účastníky zdarma, vždy v sobotu a ve státní svátky v časech od 10.00 do 12.00, a od 13.30 do 17.00. Dalšími možnostmi jsou neděle, kdy se prohlídky uskuteční od 13.00 do 17.00.

První sobotu v měsíci, a to až do konce září, se otevírá Kaple sv. Kříže ve Smetanových sadech. Nejbližší příležitostí seznámit se s touto nepochybně jedinečnou stavbou je sobota 6. července. Zájemci mohou bezplatnou komentovanou prohlídku absolvovat od 14.00 do 17.00. Dalšími termíny jsou 3. srpen a 7. září.

„Přijďte a nechce se unést uměním našich předků," zvou pořadatelé. V pracovní dny si lze prohlídky domluvit na tel.: 606 410 819. Při církevních obřadech a koncertech se prohlídky nekonají. Aktuality naleznete na: cirkevni-pamatky-holesova.webnode.cz.