Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Obrazy Radka Petříčka budou vystaveny do poloviny března

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Výstava obrazů výtvarníka Radka Petříčka byla zahájena vernisáží ve středu 21. února v Městské galerii Otrokovice. Jeho kresby a malby může veřejnost zhlédnout až do 18. března letošního roku. Milovníci výtvarného umění jsou na výstavu srdečně zváni.
Základní informace o akci
Datum:  21. 2. 2018  - 18. 3. 2018
Místo:  Městská galerie Otrokovice
Pořadatel:  Výtvarný spolek Rozumění ve spolupráci s městem a Otrokovickou Besedou
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

Výstava obrazů výtvarníka Radka Petříčka byla zahájena vernisáží ve středu 21. února v Městské galerii Otrokovice. Jeho kresby a malby může veřejnost zhlédnout až do 18. března letošního roku. Milovníci výtvarného umění jsou na výstavu srdečně zváni.

Výstavu uvedl Emil Sláma, člen otrokovického výtvarného spolku Rozumění společně s manželkou Radka Petříčka, který se z osobních důvodů nemohl dostavit. „Radek Petříček má ve svém ateliéru stohy knih, sušené květiny, skicy a vystavené artefakty jak v kabinetu anatomie,“ přiblížila přítomným atmosféru pracovny svého muže paní Petříčková a zároveň prozradila, že výtvarník se nechává ve své tvorbě inspirovat běžným životem a na každou akci či událost s sebou nosí skicák, aby mohl zachycovat životní situace.

Výtvarník se ve své tvorbě věnuje zejména lidskému tělu, což je na výstavě patrné. Tématem jeho doktorandské práce je plastická anatomie. Od roku 2007 pracuje jako asistent při výuce figurální kresby na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Těžiště jeho práce spočívá v malbě a kresbě. Zajímá se o klasické malířské postupy a o výtvarné myšlení moderny. Společně s prof. B. Jirků a doc. K. Pokorným spolupracuje na projektu Figurama mající za cíl udržení zájmu o lidskou postavu, jako svébytném a současném uměleckém vyjádření.
 
Výstavu pořádá výtvarný spolek Rozumění ve spolupráci s městem a Otrokovickou BESEDOU. Městská galerie je otevřena denně od 14 do 18 hodin, kromě pondělí. Vstup je volný.