Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Na krajském úřadě je k vidění výstava o historii i současnosti tísňové linky 158

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
V letošním roce si Krajské ředitelství policie Zlínského kraje připomíná 45. výročí založení linky tísňového volání 158. Při této příležitosti připravilo výstavu, kterou si je možno ode dneška prohlédnout v prostorách krajského úřadu.
Základní informace o akci
Datum:  4. 9. 2017  - 30. 9. 2017
Místo:  Budova 21
Pořadatel:  Krajské ředitelství policie
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

V letošním roce si Krajské ředitelství policie Zlínského kraje připomíná 45. výročí založení linky tísňového volání 158. Při této příležitosti připravilo výstavu, kterou si je možno ode dneška prohlédnout v prostorách krajského úřadu. Výstava zachycuje především historický vývoj specializovaných pracovišť obsluhujících linku 158, a to jak po technické, tak po personální stránce.  

„Bezplatná tísňová linka 158 slouží občanům, kteří se nacházejí v těžké životní situaci, je ohrožen jejich život, zdraví nebo majetek, ale i těm, kteří chtějí poskytnout informace o páchaných nebo spáchaných trestných činech," připomněla Jitka Lysáčková z Krajského policejního ředitelství Zlínského kraje.

Operační střediska jsou zřízena na všech úrovních organizace Policie České republiky a kromě toho, že zajišťují provoz národní telefonní linky tísňového volání 158, kooperují také se správcem evropské telefonní linky tísňového volání 112.

Výstava prostřednictvím textů, obrázků i fotografií přibližuje vývoj příjmu tísňových oznámení v průběhu minulého století, historii technického vybavení operačních středisek, jejich současné fungování včetně snímků zachycujících proměnu operačního střediska ve Zlíně a nabízí i několik doporučení, jak správně používat linku 158.

Výstava bude v sídle kraje (ve II. etáži Baťova mrakodrapu) zdarma k vidění až do 30. září.