Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Lovci duchů, obří šachy i kreslící tabulky: Obchodní dům láká do „chytré herny“

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Příznivci všemožných stavebnic, stolních her a chytrých hraček si přijdou na své v Obchodním domě Zlín. Od 1. do 31. října se tu koná interaktivní výstava To nej z Festivalu IQ Play, která představuje výběr padesáti nejzajímavějších současných her. Vstup je zdarma.
Základní informace o akci
Datum:  2. 10. 2019  - 31. 10. 2019
Místo:  Obchodní dům Zlín
Pořadatel:  Festival IQ Play
Určeno pro:  Předškolní věk; Rodiče a veřejnost; Žáci I. stupně ZŠ
Podrobné informace o akci

„Herna je určena dětem od 2 let, ale zaručeně pobaví i dospělé. Mnohé jistě překvapí, jak velká škála moderních her a hraček, které rozvíjejí dětskou kreativitu a motoriku, je dnes k mání. Nechybí ani úplné novinky nebo různé rarity. Herna je přímo v obchodní pasáži otevřena denně od 9 do 18 hodin," říká mluvčí Obchodního domu Zlín Martina Žáčková.

Festival IQ play je putovní výstavou, která právě na Obchodním domě ukončí letošní půlroční cestu po českých a moravských městech. Představí vybrané exponáty, které se během té doby těšily největší pozornosti návštěvníků. Patří k nim mj. designové stavebnice Toypex, které tvoří polovinu herny. „Jsou unikátní velmi lákavým designem, barevností, tvarem i způsobem spojování. Většinu si návštěvníci vyzkouší úplně poprvé, v kamenných prodejnách totiž nejsou dostupné," dodává autorka výstavy Věra Stojarová.

K unikátům patří i zvětšeniny různých stolních her, které jsou v ČR k dispozici pouze v jednom vydání, včetně velmi lákavých obřích šachů a dámy. K vyzkoušení jsou tu i nejnovější hry od proslulé značky Mindok jako Červená Karkulka, Tři prasátka, Lovci duchů či Vesmírná mise, logické skládačky pro jednoho hráče od IQ Fit, IQ Blox a IQ Fokus nebo zajímavé magnetické stavebnice a kreslící magnetické tabulky.

Zkrátka hotový ráj pro zábavu dětí i jejich rodičů, který (nejen) v sychravých podzimních dnech jistě přijde vhod.

Vedle výstavy To nej z Festivalu IQ Play se na Obchodním domě Zlín chystají i další zajímavé akce. V sobotu 12. října se koná Latino Night s ukázkami latinskoamerických tanců, v pondělí 14. října jsou zváni milovníci scénického čtení na Listování s Lukášem Hejlíkem.

Více na www.obchodnidum.cz.