Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Kulturní a společenské akce
 • Krajská soutěž smyčců v ZUŠ Alfréda Radoka

  4. 4. 2019, ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí

  První dubnový týden se do ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí sjedou nejlepší hráči smyčcových nástrojů z celého kraje. Ve čtvrtek 4. 4. 2019 se zde uskuteční krajské kolo celorepublikové soutěže v Komorní hře s převahou smyčcových nástrojů.
  »Celý článek«

 • Hvězdárna Zlín – akce v dubnu 2019

  1. 4. 2019, Hvězdárna Zlín

  Program akcí na hvězdárně ve Zlíně v měsíci dubnu 2019.
  »Celý článek«

 • Mezinárodní soutěž žáků oborů Malíř a Opravář zemědělských strojů

  29. 3. 2019, SOU Uherský Brod

  Akce se koná ve dnech 29. - 30. 3. na Středním odborném učitlišti Uherský Brod. Součástí soutěže je také bohaty doprovodný program.
  »Celý článek«

 • Koncert orchestru Czech virtuosi

  29. 3. 2019, ZUŠ Uherské Hradiště

  Srdečně Vás zveme na koncert orchestru Czech virtuosi, který se publiku představí pod taktovkou belgického dirigenta Erica Lederhandlera 29. března v 19 hodin v uherskohradišťské Redutě. Na housle vystoupí sólista Jiří Pospíchal a také malá houslistka ze ZUŠ Uh. Hradiště Markéta Hanáčková. Na programu budou houslové koncerty G. B. Viottiho a F. Mendelssona-Bartholdyho a také 1. symfonie J. Brahmse.
  »Celý článek«

 • 19. pohádková Noc s Andersenem

  29. 3. 2019, Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana

  19. pohádková Noc s Andersenem proběhne v letošním roce v pátek 29.3. na téměř 1750 místech. Odhadujeme, že nocovat bude na 98.000 malých i velkých účastníků, a to nejen v Čechách, na Moravě, ve Slezsku, ale také na Slovensku či v Polsku, ve Slovinsku, v USA, Chorvatsku, Německu, Saúdské Arábii, Turecku, Řecku, Švýcarsku, Itálii, Velké Británii, na Novém Zélandu či na Maltě, v Austrálii, Francii, Bulharsku i Rakousku, ve Španělsku a Portugalsku - tedy celkem v 21 zemích světa!
  »Celý článek«

 • Herec a jeho svět

  28. 3. 2019, ZUŠ Uherské Hradiště

  Výstava žáků výtvarného oboru ZUŠ Uherské Hradiště nazvaná HEREC A JEHO SVĚT.
  »Celý článek«

 • ETA – Umění (a) spotřebiče

  20. 3. 2019, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

  Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně zve návštěvníky na novou výstavu „ETA – Umění (a) spotřebiče“, která vznikla ve spolupráci s Národním technickým muzeem a Východočeskou galerií v Pardubicích. Výstava bude zahájena vernisáží 19. března v 17 hodin a k vidění bude v krajském kulturně vzdělávacím centru 14|15 BAŤŮV INSTITUT do 19. května 2019.
  »Celý článek«

 • Víte co bylo žítkovské bohování a kde mají nejlepší slivovici?

  15. 3. 2019, Různé

  Závěr března bude zřejmě na Východní Moravě znamenat ukončení lyžařské sezony. Zatím je sice v lyžařských střediscích dostatek sněhu, ale zájem lyžařů klesá, lidé postupně vyrážejí na cyklostezky. Nabídka akcí a aktivit je tradičně pestrá, jako region samotný.
  »Celý článek«

 • Březen měsíc čtenářů

  5. 3. 2019, Krajská knihovna F. Bartoše ve Zlíně

  Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se opět po roce zapojuje do celostátní akce BŘEZEN MĚSÍC ČTENÁŘŮ, kterou pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Akcím letošního ročníku budou vévodit vystoupení spisovatelky Evy Kantůrkové či představení herce Lukáše Hejlíka. Dalšími pořady udělá krajská knihovna radost například příznivcům cestování, hudby a dokonce sportu.
  »Celý článek«

 • Literární jaro ve Vsetíně 2019

  4. 3. 2019, https://www.facebook.com/literarnifestival1/

  Od března startuje již IX. ročník festivalu Literární jaro ve Vsetíně, na jehož organizaci se podílejí vsetínská knihovna a Nadace Masarykova gymnázia Vsetín.
  »Celý článek«

 • Hvězdárna Zlín – akce v březnu 2019

  1. 3. 2019, Hvězdárna Zlín

  Přednášky a pouzorování noční oblohy ve Zlínské hvězdárně.
  »Celý článek«

 • Výstava děl Miloše Jiránka

  19. 2. 2019, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

  Krajská galerie připravila další ze série výstav zaměřených na přední osobnosti české výtvarné scény přelomu 19. a 20. století. Tentokrát představuje malíře, literáta a výtvarného kritika Miloše Jiránka (1875 – 1911). Výstava bude zahájena vernisáží v úterý 19. února v 17 hodin a k vidění bude v krajském kulturně vzdělávacím centru 14|15 BAŤŮV INSTITUT do 5. května 2019.
  »Celý článek«

 • Všechny cesty vedou do Obchodního domu Baťa

  14. 2. 2019, Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

  Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravuje novou výstavu, která je věnovaná významné budově zlínské historie a je připomínkou 125. výročí založení firmy Baťa. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 14. února v 17 hodin v 1. podlaží budovy 14.
  »Celý článek«

 • Výstava v muzeu představuje zlínské pokusné školství

  1. 2. 2019, Muzeum Jihovýchodní moravy

  Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo novou výstavu pojmenovanou „Mluvit je výhradním právem žactva aneb O zlínském školství“. Výstava je věnována pokusnému školství obecně a především pak tomu zlínskému.
  »Celý článek«