Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Koncert Malí velcí filharmonici

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Srdečně Vás zveme na mimořádný koncert Malí velcí filharmonici, který se uskuteční v úterý 7. května v 19 hodin v uherskohradišťském Klubu kultury. Koncert se koná pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a města Uherské Hradiště.
Základní informace o akci
Datum:  7. 5. 2019  - 7. 5. 2019
Místo:  Kluk kultury Uherské Hradiště
Pořadatel:  ZUŠ Uherské Hradiště
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

Malí velcí filharmonici je netradiční orchestrální projekt, v němž se členové Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín ocitají v roli mentorů a nejnadanější žáci veřejných základních uměleckých škol z celého Zlínského kraje budou mít ojedinělou možnost stanout na jevišti po jejich boku. Unikátní orchestr s věkovým průměrem kolem dvaceti let vytvoří 27 filharmoniků a 60 vybraných žáků ZUŠek. Velikost projektu podtrhne více než stočlenný sbor. Jako sólisté se představí vítězové soutěží – žáci ZUŠ, kteří poutají pozornost odborníků svými výkony už v útlém věku. Společně s filharmoniky na tomto mimořádném koncertu vystoupí i žáci Základní umělecké školy Uherské Hradiště:

Sólo: Matyáš Ondrůšek (vyučující Ivo Horký), absolutní vítěz celostátního kola soutěže žáků ZUŠ ve hře na trubku v roce 2018.

Housle: Šimon Bruštík (vyučující Pavel Štulír), Tomáš Snopek a Veronika Zábranská (vyučující Radim Snopek), Tereza Janečková (vyučující Josef Krystoň)

Kontrabas: Marek Kryštof a Matouš Krátký (vyučující Ondřej Popelka)

Bicí: Ondřej Stuchlý (vyučující Jiří Bajza)

Zpěv: Společný sbor žáků ZUŠek, Uherskohradišťského dětského sboru a žáků Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž

Diriguje:  Jiří Kadavý

Program koncertů nabídne Nováka, Vejvanovského, Vivaldiho, Haydna a vrcholem bude výběr z Orffovy Carminy Burany.

 

Vystoupení je součástí koncertního turné, další koncerty proběhnou ve Zlíně, Holešově a Kroměříži. Projekt pořádá spolek Zuška?Zuška! podruhé, partnerem je Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně. Pořadatelem uherskohradišťského koncertu je ZUŠ Uherské Hradiště.

Celý projekt se může uskutečnit díky podpoře Zlínského kraje, města Zlína, Uherské Hradiště a Kroměříž.

Vstupenky jsou k zakoupení na pokladně Klubu kultury či pod tímto odkazem