Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Jízda králů, Den dětí a akce ve skanzenu

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
​Májový Zlínský kraj je plný lákadel a zajímavých akcí. I v příštích dnech.
Základní informace o akci
Datum:  22. 5. 2017  - 28. 5. 2017
Místo:  Zlínský kraj
Pořadatel:  Různé
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

Májový Zlínský kraj je plný lákadel a zajímavých akcí. I v příštích dnech.

Až do pondělí 22. května je možné se podívat na výstavu filmových klapek, k vidění je v prostorech OC Zlaté Jablko ve Zlíně. Vstupné se neplatí.
Ve středu 24. května zve krajská knihovna ve Zlíně na hudební přednášku Marka Obdržálka k 190. výročí úmrtí Ludwiga van Beethovena a o vrcholném období vídeňské klasicistní školy. Začne v 16:00 v 2. podlaží budovy 15, sál B. Základní vstupné stojí 40 Kč.
Od pátku 26. do neděle 28. května ožije folklórní Vlčnov na Uherskohradišťsku dalším ročníkem slavné Jízdy králů. Bližší informace k bohatému programu jsou na www.vlcnov.cz.
Na zámku Vsetín bude v pátek vystavena ukázka vozidel a výzbroje československé armády, fotokoutek s uniformami, výtvarná dílna nebo volná prohlídka výstavy Zbrojovka a město. Na programu je také taneční vystoupení ZUŠ, komentované prohlídky obrazů Miriam Kocurkové Rochové a přístupná bude i zámecká půda s překvapením. Více na www.muzeumvalassko.cz/vystavy/vsetinska-noc.
V Luhačovicích vystoupí v pátek dvojice Eva a Vašek. Nabídne pestrou paletu žánrů od lidové hudby, přes evergreeny, country až po současnou populární hudbu, i vlastní tvorbu. Koncert začne v 19:00.
V sobotu 27. května zažije Kroměříž Den dětí. Akce se uskuteční od 10:00 na Pionýrské louce, program nabídne hry, tancování, zpívání, soutěže i překvapení. Vstup je zdarma.
Živá voda - Sladkovodní a botanická expozice v Modré u Velehradu v sobotu zahájí plaveckou sezonu a to módní přehlídkou netradičních plaveckých kostýmů a různými vodními kratochvílemi. Více na www.zivavodamodra.cz.
Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm pořádá v sobotu Slabikář devatero řemesel. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet třeba výrobu lodiček z kůry, provaznictví tkaní na tkalcovském stavu nebo modelování z hlíny. V rámci doprovodného programu vystoupí v 13:00 CM Strunečka a v 15:00 Divadlo V batohu s pohádkou Kašpárek a ježibaba.
V Košíkách na Uherskohradišťsku se budou v sobotu ochutnávat točená piva. Druhý ročník této akce se uskuteční od 14:00 Na Obecnici.
V neděli 28. května bude možné zajít do skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm na Kácení máje. Program začne v 14:00 a divákům se představí i Cimbálová muzika Soláň a tanečníci.
V Uherském Brodě pořádají v neděli Pohádkový les a to v parku u Muzea J. A. Komenského. Začátek je v 14:00, vstupné stojí 40 Kč. Nabídku dalších akcí naleznete na www.vychodni-morava.cz.