Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Hvězdárna Zlín – akce v dubnu 2019

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Program akcí na hvězdárně ve Zlíně v měsíci dubnu 2019.
Základní informace o akci
Datum:  1. 4. 2019  - 30. 4. 2019
Místo:  Hvězdárna Zlín
Pořadatel:  Hvězdárna Zlín
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

Středa 3. dubna 2019 v 19 hodin

Večer s Janem Burianem

Opět, jako ostatně každý rok na jaře, přijede Jan Burian. Povídání bude doprovázeno odpovídáním na dotazy včetně živelného kontaktu s publikem.

Vstupné 100 Kč

 

Čtvrtek 4. dubna 2019 v 18 hodin

Cestopisná přednáška, MUDr. Niko Burget „Nový Zéland, Severní ostrov - 1"

Povídání o téměř třítýdenním putování po druhém největším ostrově Nového Zélandu, na kterém leží největší město Auckland a hlavní město Wellington.

Vstupné 50 Kč.

 

Pondělí 15. dubna 2019 v 19 hodin

Přednáška, Ing. Vratislav Zíka „Kalendář a Velikonoce"

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem. Mají pevné místo v týdenním kalendáři. Proč ale někdy připadají na konec března a jindy až na druhou půli dubna? Dozvíte se v přednášce.

Vstupné 50 Kč

 

Čtvrtek 25. dubna 2019 v 18 hodin

Cestopisná přednáška, Vít Výmola „Špicberky"

Co můžete zažít a vidět během několika dnů na Špicberkách a na co se můžete jako běžný jen trochu odvážnější turista připravit: Nejsevernější město na světě Longyearbyen, opuštěné sovětské město Pyramiden a jejich okolí.

Vstupné 50 Kč.

 

Pondělí 29. dubna 2019 v 19 hodin

Přednáška, Ing. Arch. Ivan Havlíček „Nebe nad Zlínem 5 - květen, červen"

Povídání o tom, jak vypadá obloha v našich zeměpisných šířkách nastupujícího léta. Přehledový výklad souhvězdí doplněný snímky mlhovin a jiných vesmírných zajímavostí. Tentokrát budou prohlédnuta souhvězdí Malý medvěd, Hydra, Havran, Panna, Honící psi, Kštice Bereničina, Pastýř, Severní koruna a Váhy. Přednáška bude opět zaměřena na objekty a úkazy, které na obloze může najít a uvidět každý, pokud ví, kam pohlédnout. V případě příznivého počasí bude po skončení přednášky navazovat pozorování a praktický výklad na pozorovatelně.

Vstupné 50 Kč.

 

Pozorování noční oblohy pro veřejnost se koná za příznivého počasí v pondělí, středu a pátek od 21 do 23 hodin.  Vstupné dospělí 40, - Kč, děti 20,- Kč.

Pozorování mimo uvedené dny pro skupiny je možno domluvit nejlépe e-mailem. Hvězdárna se nachází za areálem gymnázia Zlín, na Lesní čtvrti, cca 300m od konečné stanice linky trolejbusů č. 3 a 13. Aktuální informace na adrese www.zas.cz 

Akce pořádá Zlínská astronomická společnost a jsou podporovány Statutárním městem Zlín