Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Hradišťské sluníčko opět rozsvítí knihovnu

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Malý festival k podpoře dětského čtení chce pozvat děti, které zůstávají přes léto ve městě, k návštěvě knihovny i o prázdninách. Vždyť prázdninový čas je tou nejlepší dobou ke čtení! Během celého týdne zve Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana malé i velké čtenáře na čtený večerníček na trávníčku u knihovny, od pondělí 18. června do pátku 22. června vždy v 18.00.
Základní informace o akci
Datum:  18. 6. 2018  - 22. 6. 2018
Místo:  trávník u knihovny BBB
Pořadatel:  Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost; Předškolní věk
Podrobné informace o akci

A kdo letos bude číst pohádky? Těšit se můžete na herce Slováckého divadla Petru Staňkovou, Davida Vackeho a Jitku Hlaváčovou, ve čtvrtek nám pohádku zahraje nejstarší kašpárek na světě Karel Hoffmann a v pátek budeme číst dvojjazyčně česko-anglicky, ale taky scénicky.

V případě deště se večerníčky budou číst v knihovně.

V pondělí 18. června 2018 pozveme v 10.00 do kina Hvězda všechny mladé autory na vyhlášení výsledků dvou tradičních soutěží Píšu povídky, píšu básně ... a výtvarné soutěže Ex-libris 2018, tentokrát na téma ze zvířecí říše. Po slavnostním vyhlášení výsledků bude promítnut film Strážci galaxie Vol.2.

Pasováním prvňáčků na čtenáře slavnostně ukončíme celoroční společný projekt Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka. Národního projektu se účastnily první třídy všech základních škol našeho města a také prvňáčci ZŠ J. Bublíka v Bánově, ZŠ Jalubí, ZŠ Nedakonice, ZŠ Polešovice a ZŠ Mistřice. Celkem bude odpasováno 391 dětí, které získají knihu Evelíny Koubové Bráchova Bota.

Prostory oddělení pro děti budou po celé prázdniny zdobit zvířecí obrázky z výtvarné soutěže Ex-libris 2018.