Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Historicky první Festival světel s virtuální realitou na Moravě a ve Slezsku proběhne v září ve Valašském Meziříčí

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
U příležitosti výročí 720 let města Valašské Meziříčí proběhne 15. září vůbec první Festival světel s virtuální realitou na Moravě a ve Slezsku.
Základní informace o akci
Datum:  15. 9. 2017  - 15. 9. 2017
Místo:  Valašské Meziříčí
Pořadatel:  Valašské Meziříčí
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

U příležitosti výročí 720 let města Valašské Meziříčí proběhne 15. září vůbec první Festival světel s virtuální realitou na Moravě a ve Slezsku. Festival bude doposud největší akcí tohoto typu, která v celém regionu kdy proběhla. Valašské Meziříčí se tak stylem městských slavností v podobě videomappingu (světelných projekcí) a laserové show zařadí po bok světových metropolí jako je Praha, Berlín, Paříž či New York.

Virtuální realita s hrami a zážitkovými animacemi bude představovat hlavní atrakci festivalu a regionální unikátnost. Návštěvníci se mohou kromě programu připraveného unikátně pro budovy města těšit také na koncert Emmy Smetany, Republic of Two a Mydy Rabycad. Veškerý program je pro návštěvníky přístupný zcela zdarma.

„Festival světel představuje vyvrcholení oslav 720 let od založení Valašského Meziříčí, během kterých také proběhne například koncert Filharmonie Bohuslava Martinů, místopisná výstava či sportovní olympiáda 1 300 žáků základních škol. Večer plný videomappingu prohloubí význam Valašského Meziříčí jako kulturní mekky regionu a představí město ve zbrusu novém světle. S tím souvisí i ekonomický a společenský přínos, který lze u takto jedinečné akce předpokládat. Díky atraktivní dramaturgii festivalu očekáváme vysoký počet návštěvníků," říká Yvona Wojaczková, místostarostka Valašského Meziříčí a hlavní koordinátorka oslav.

Festival světel začne v pátek 14. září v 18 hodin a potrvá zhruba do půlnoci. Celkem 12 videomappingů (světelných projekcí) bude promítáno na kostel, zámek Žerotínů a městské budovy na náměstí a v přilehlých ulicích. Některé budovy se díky 3D videomappingu „roztancují", jiné zase budou pokreslené lasery. Kromě světelných a laserových projekcí návštěvníky festivalu čekají různé interaktivní instalace. Uvnitř městské galerie najdou například klavíristu se speciálně naprogramovaným klavírem, který bude svým hraním ovládat lasery, jež rozzáří celou galerii. Lidé uvidí galerii tak, jak ji nikdy předtím neviděli. Na stejném místě bude také umístěna virtuální realita.

„Díky virtuální realitě budou moct návštěvníci zažít situace a místa, ve kterých se pravděpodobně nikdy neocitnou. Nabídneme nejen jednoduché hry s lehkými úkoly, ale také zážitkové animace, při kterých se například ocitnete na dně oceánu a uvidíte vedle sebe proplouvat velrybu v životní velikosti. Virtuální realitu si užijí všechny věkové kategorie, na své si přijdou děti, ženy i muži," přibližuje jednu z atrakcí večera jeden z organizátorů Festivalu světel Pavel Röder.

Organizátoři přichystali také zvláštní program pro děti. Během festivalu budou moct sbírat razítka u každé z 12 projekcí. Kdo nasbírá všechna, získá svítící meč. O festivalové noci rovněž výjimečně vymění své monitory a obrazovky za fasádu budovy, neboť si pomocí aplikace v telefonu budou moct zahrát různé hry se světly. Ve spolupráci se školami a školkami z Valašského Meziříčí vznikla jedinečná projekce, která představí 1 100 výkresů místních dětí. Ty pokreslily šablonu jedné z budov na náměstí, na kterou budou během večera výkresy promítány.

Festival světel připravili tvůrci projekcí 3apes, kteří stojí za bezpočtem světelných show nejen v ČR a SR, ale také v Saúdské Arábii či Bahrajnu. Hlavním dodavatelem světelné techniky je místní firma Robe Lighting, která je předním světovým dodavatelem světel pro televizní studia a koncertní sály.