Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Festival svobody

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Šest organizací připravilo ve Zlíně skutečně mimořádný program k 30. výročí sametové revoluce pod společnou platformou Festivalu svobody, 14. - 21. 11. 2019.
Základní informace o akci
Datum:  14. 11. 2019  - 21. 11. 2019
Místo:  Zlín
Pořadatel:  Různé
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

Za účasti Andreje Kisky, Michaela Žantovského a dalších hostů bude v prostoru Gahurova prospektu odhalena Lavička Václava Havla. Navazovat bude též pod širým nebem koncert kultovní kapely Hudba Praha a v Obchodním domě debata Revoluce po Československu.

Městské divadlo Zlín uvede inscenaci Jednou budem dál, která s nadhledem, humorem a sarkasmem mapuje uplynulých 30 let.

Za účasti mnoha aktérů revoluce ve Zlíně se v divadle uskuteční premiéra dokumentu Sametový Zlín. I při této příležitosti bude dán prostor k debatě, tentokrát především reflexi zlínských událostí, které se zúčastní: Helena Čermáková, Jiří Devát, Stanislav Devátý, Kurt Gebauer, Rostislav Marek... 

Venkovní akce se neobejdou bez již tradičního průvodu UTB a shromáždění. Letos je nově doplní též videomapping na budovu U18. 

Závěr programu bude patřit Osudovým okamžikům - Koncertu Filharmonie Bohuslava Martinů k 30. výročí sametové revoluce s projekcí fotografií Josefa Koudelky a Jana Šibíka.

Uskuteční se též tři výstavy: "Havel a Zlín" v Obchodním domě, "Revoluce 89 ve Zlíně" ve foyer divadla a Výstava UTB v atriu Univerzitního centra.

Pořádající organizace: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s., Filmové ateliéry s. r. o., Iniciativa pro instalaci Lavičky Václava Havla ve Zlíně, Městské divadlo Zlín, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Zlínská křižovatka, z.s.

Bližší informace naleznete v tiskové zpravě: 

https://docs.google.com/document/d/1qMLOdr5W0FpnhoLmCldKrtACtdxQaw9iUHrjI7HSuTQ/edit?usp=sharing

a přiloženém programu. 

 Festival-svobody-ve-zline-2019.pdf