Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Do krajské galerie zavítá David Vávra se svou výstavou

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně bude hostit výstavu známého herce a architekta Davida Vávry. Výstava pojmenovaná Běžet s domy představí jeho architektonické práce, doplněné o výtvarné a literární přesahy. K vidění bude v grafickém kabinetu galerie ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU od 7. března do 27. května.
Základní informace o akci
Datum:  9. 3. 2018  - 27. 5. 2018
Místo:  Zlín
Pořadatel:  Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

Výstava pojmenovaná Běžet s domy představí jeho architektonické práce, doplněné o výtvarné a literární přesahy. K vidění bude v grafickém kabinetu galerie ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU od 7. března do 27. května. Slavnostní zahájení výstavy za účasti Davida Vávry se uskuteční 9. března v 17.00 hod. 

Výstava nabídne ohlédnutí za jeho architektonickou a výtvarnou tvorbou. „Kromě několika vybraných staveb, které budou prezentovány i formou modelů, představí výstava typologicky pojatý průřez tvorbou, kresebné záznamy z cest, keramiku nebo předměty, vytvořené z fusingového skla. Nebudou chybět ani originály pastelů včetně skic a plánů k nerealizovaným a dosud nedostavěným projektům," uvedla kurátorka výstavy Karolína Juřicová z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.

Výstava ukáže novostavby, rekonstrukce veřejných staveb, řešení interiérů, rodinné domy a vily, stavby pro handicapované, zásahy ve veřejném prostoru, sakrální budovy, muzea a řešení výstavních expozic.

„K výstavě vznikla také publikace „Běžet s domy", která vytvořila soubor dosavadního díla architekta a jeho ateliéru. Bude k zakoupení a podpisu na vernisáži a také po celou dobu trvání výstavy na recepci budovy 14 továrního areálu," doplnila Karolína Juřicová.

K výstavě je připravena také komentované prohlídka s kurátorkou výstavy, která se uskuteční v úterý 3. dubna v 17 hodin.