Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Zlínský kraj v 16. týdnu opět láká za kulturou

Typ akce: Kulturní

Pozvánka
Festivaly, gurmánské akce, historie i hudba, to vše nabízíZlínský kraj v aktuální nabídce.
Základní informace o akci
Datum:  18. 4. 2017  - 23. 4. 2017
Místo:  Zlínský kraj
Pořadatel:  Různé
Určeno pro:  Rodiče a veřejnost
Podrobné informace o akci

Festivaly, gurmánské akce, historie i hudba, to vše nabízíZlínský kraj v aktuální nabídce.

Ve středu 19. dubna zažije Zlín akci s názvem Busfest, což je jedinečný hudební festival, který se odehrává na palubě jedoucích trolejbusů. Tři festivalové trolejbusy vyrazí od točny u sportovní haly. Každý interpret má vlastní trolejbus a jízdy se po krátkých přestávkách třikrát opakují, takže lze vidět všechny vystupující. Více na www.busfest.cz.

Dům kultury Uherský Brod zve ve středu na hudebně zábavný pořad Šperky operety a muzikálu. Nabídne nejkrásnější české i světové melodie z operet a muzikálů v podání sólistů Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Začátek je v 19:00, vstupné je ve výši 100 Kč.

Ve čtvrtek 20. dubna bude patřit náměstí Míru ve Zlíně Dni Země. Nabídne bohatý program plný her a soutěží. V rámci akce proběhne také sbírka Kola pro Afriku.

V pátek 21. dubna bude možné se zúčastnit první letošní tematické prohlídky Uherského Hradiště. Po stopách krále Matyáše provede účastníky historička Blanka Rašticová, sraz účastníků je v 16:00 před Městským informačním centrem (MIC). Účast je zdarma, z kapacitních důvodů je ale nutné ji nahlásit v MIC.

Kroměříž zve v pátek 21. dubna na Večerní cyklojízdu městem až k sosně. Sraz účastníků je v 18:30 u pódia na Velkém náměstí, odjezd bude přibližně o půl hodiny později. Trasa je dlouhá 6 kilometrů a je vhodná i pro děti od 10 let.

V sobotu 22. dubna se uskuteční v Ostrožské Nové Vsi už 16. ročník Mezinárodní výstavy vín. Program ve vinotéce U svatého Vavřinca začne v 10:00, od 14:00 zahraje cimbálová muzika. Slosovatelná vstupenka stojí 750 Kč.

Společenský dům Sušil v Bystřici pod Hostýnem bude v sobotu v 19:00 dějištěm přehlídky Móda elegantních dam. Vstupenka stojí 150 Kč.

V Kroměříži se v sobotu poběží Night Trail Run, večerní běh pro veřejnost. Startovat se bude na Velkém náměstí, od 19:00 se na trať vydají rodiny, od 20:30 účastníci hlavního běhu. Více na www.nocnibeh.cz.

V neděli 23. dubna se budou na zámku v Uherském Ostrohu slavnostně otevírat prohlídkové trasy. Bohatý program začne v 14:00.