Jeden svět na školách představuje nabídku programů pro školy

22. říjen 2021
Průřezová témata
Autor/ka článku: Jana Kautská
Jeden svět na školách představuje nabídku programů pro školy

Představujeme Vám aktuální nabídku JSNS (Jeden svět na školách), vzdělávacího programu organizace Člověk v tísni.  Již od roku 2001 přispívá k výchově zodpovědných mladých lidí, kteří se orientují v současném světě, otevřeně a kriticky přistupují k informacím, chtějí pozitivně ovlivňovat a také skutečně ovlivňují dění kolem sebe.

Všechny odkazy na dané materiály a publikace uvedené v textu naleznete na portále JSNS.CZ.

Vyučujícím poskytujeme formou audiovizuálních lekcí dokumentární filmy a metodické materiály dostupné online. Pro třídní učitele nabízíme nové materiály a lekce využitelné do třídnických hodin.

Do nabídky enviromentálních filmů jsme letos přidali 3 lekce, které byly představeny v letošní environmentální kampani společně s tipy na projektové aktivity.

Stále oblíbenější mediální vzdělávání aktuálně přichází s 5 doporučeními, jak je možné mediální vzdělávání na škole podpořit. Dále představujeme publikaci MV na  SOU a SOŠ: výukový plán a příklady dobré praxe, která vznikla na základě zkušeností 30 pedagogů ze středních odborných škol a učilišť. Můžete také využít naši přehledovou brožuru. Mediální výchova se hodí do obecně vzdělávacích, ale i odborných předmětů, jako je veřejná správa, právo, psychologie, pedagogika, grafický design, management a marketing, ekonomika, cestovní ruch, ekologie, a další. V neposlední řadě jsou mediálně-vzdělávací akce a materiály vhodné pro školní metodiky prevence a výchovné poradce, a také využitelný v třídnických hodinách či adaptačních kurzech.

Pokud náš vzdělávací program ještě neznáte, nabízíme vám příručku Začněte učit s filmem, nebo časopis Insipirující příběhy vyučujících (oba materiály dostupné k zaslání i v papírové verzi). V případě, že byste raději vyzkoušeli naši výuku na vlastní kůži, můžeme u vás na škole uspořádat ukázkovou hodinu či workshop pro učitele, kde se s našimi materiály naučíte pracovat. Pro rezervaci termínu kontaktujte Janu Kautskou: Jana.kautska@jsns.cz. Nezapomeňte se také podívat na aktuální semináře a kurzy pro vyučující.

Více informací, přehled filmů a další aktuality najdete na webu www.jsns.cz.