Jak se vzdělávat ve volných chvílích? Zkuste podcasty!

8. leden 2020
Studium
Autor/ka článku: Michal Ostrý
Jak se vzdělávat ve volných chvílích? Zkuste podcasty!

V zácpě cestou do práce, při ranním běhu nebo třeba při domácích pracích… V novém seriálu magazínu Perpetuum nabízíme, jak se i takové momenty dají využít k vlastnímu vzdělávání, navíc velmi příjemnému a zábavnému.

Podcasty, neboli mluvené slovo šířené přes internet, nejsou žádnou novinkou. Teprve v posledních letech se však s nimi pořádně roztrhl pytel. Na první pohled se podobají klasickému rádiu, oproti němu však mají nesporné výhody. Jednotlivé pořady i čas poslechu si vybíráte sami a s mobilem po ruce jsou dostupné kdekoliv. Není jim potřeba věnovat plnou pozornost a výborně se hodí jako doplňková činnost. Nejvíce v anglickém jazyce, ale už i v češtině přicházejí s nepřebernou šíří témat, kde si mezi posledním zpravodajstvím, politickými komentáři, uměním, lifestylem nebo třeba vzdělávacím obsahem vybere opravdu každý. Právě na poslední jmenované se v dnešním článku zaměříme.

Kde podcasty najít

Neexistuje nic jednoduššího než na mobilu otevřít jednu z mnoha aplikací (nabízejí se oblíbené Spotify, Google Podcasts nebo Apple Podcasts), vyhledat název pořadu a přidat si ho ke svým oblíbeným, či se stát jeho odběratelem. Aplikace kromě toho umožňují stažení jednotlivých dílů podcastů do mobilu, takže na další poslech nepotřebujete ani připojení k internetu. Celé znění článků naleznete v Magazínu Perpetuum.

 

Zdroj: www.perpetuum.cz