Informace k očkování pedagogických i nepedagogických zaměstnanců ve Zlínském kraji

24. březen 2021
Management
Autor/ka článku: Odbor školství, mládeže a sportu KÚ ZK
Informace k očkování pedagogických i nepedagogických zaměstnanců ve Zlínském kraji

Aktualizace informací k očkování pedagogických i nepedagogických zaměstnanců v regionálním školství. Pozor – termín prioritní registrace k očkování pro pracovníky v regionálním školství vyprší dne 28. 3. 2021 ve 23:59h. Jak se přihlásit? Jak jsou na tom očkovací místa ve ZK?

JAK SE PŘIHLÁSIT K OČKOVÁNÍ: 2 KROKY — REGISTRACE A REZERVACE

  1. Zadejte na registrace.mzcr.cz své telefonní číslo. Na něj vám přijde PIN, který zadáte do systému.
  2. Otevře se vám formulář. Vyplňte údaje o své osobě, vyberte si své místo očkování a zaklikněte profesní příslušnost „pedagogický pracovník a nepedagogický zaměstnanec“, zadejte obdržený kód a vše potvrďte čestným prohlášením. Odešlete žádost. To proveďte do 28. 3. 2021 do 23:59 h. 
  3. Jakmile se na Vámi vybraném očkovacím místě pro Vás uvolní termín, dostanete SMS s PIN2 k provedení rezervace očkování na webu rezervace.mzcr.cz. Pomocí čísla pojištěnce (rodné číslo) a PIN2 si termín zarezervujete. Na provedení rezervace máte 72 hodin.
  4. Vyberte si datum a čas prvního očkování, na očkovacím místě, které jste si při registraci vybral/a. Termín pro druhé očkování se vám vygeneruje sám na stejném očkovacím místě.

Když z jakéhokoli důvodu neprovedete rezervaci do 72 hodin, jste vrácen/a zpět do registrace a čekáte na novou SMS s výzvou z očkovacího místa. Vrácen/a do registrace můžete být maximálně 3x, poté vaše registrace zaniká.

Změnu termínu či jakékoli další změny je možné provést na informační lince 1221, která je k dispozici každý den od 8 do 19 hodin. Na očkovacím místě musíte předložit vyplněné potvrzení o zaměstnání (vzor je ke stažení níže).

UPOZORNĚNÍ

Řazení k očkování v samotném Centrálním rezervačním systému pak probíhá vždy podle věku, a to ve všech skupinách, které jsou v daném okamžiku prioritně očkovány. To znamená, že pokud na daném očkovacím místě stále čekají na očkování osoby ve věku 80+, případně 70+, mohou dostat k očkování přednost před pedagogem.

Jak jsou na tom jednotlivá očkovací místa ve Zlínském kraji,  kolik je na daném místě registrovaných osob, kteří mají a nemají termín, kolik je obsazených slotů na očkování a kolik vakcín přibližně dostává dané místo, můžete orientačně zjistit na portálu https://ockovani.opendatalab.cz/

Konkrétní metodiku, jak má vedení školy postupovat, s jakými nástroji bude pracovat a jakou roli sehrají resorty či koordinátoři očkování, si můžete projít v prezentaci, kterou připravilo MŠMT ve spolupráci s MZČR.

 

Informace v článku jsou převzaty z následujících zdrojů:

https://covid.gov.cz/situace/registrace-na-ockovani/ockovani-pedagogu-dalsich-zamestnancu-skol

https://ockovani.edu.cz/