Ilustrace, kniha a literatura, 15. 12. 2021

15. prosinec 2021
Webináře
Autor/ka článku: RVP
Ilustrace, kniha a literatura, 15. 12. 2021

Webinář Ilustrace, kniha a literatura proběhne 15. 12. 2021 od 20:00 do 21:00 hodin a je zcela zdarma. Provázet webinářem bude Mgr. Kateřina Černá, která učí český jazyk na 1. stupni a výtvarnou výchovu na obou stupních. V prvním plánovaném webináři nám nabídne inspiraci do hodin čtení. A je téměř jisté, že ani výtvarná výchova nebude v tomto webináři popelkou.

 

Webinář bude zaměřen na význam ilustrace v dětské knize a její význam při rozvoji čtenářských gramotností dětí.

  • Nejprve budou účastníci seznámeni se současností a historií ilustrace. Následně bude představena  současná tvorba v oblasti ilustrace dětských knih.
  • Účastníkům budou představeny materiály, které na základě práce s ilustrací rozvíjejí čtenářskou gramotnost žáků.
  • Praktické ukázky z hodin literatury představí, jak lze rozvíjet čtenářskou gramotnost žáků prvního stupně s pomocí vnímání ilustrace i její tvorby a následné prezentace.
  • Budou představeny možnosti propojení robotických hraček a informačních technologií s klasickou ilustrací.

Webinář je zdarma.

Webinář je určen učitelům 1. stupně ZŠ a učitelům českého jazyka obou stupňů ZŠ. Na své si přijdou i zájemci o integraci informačních technologií do výuky českého jazyka.

Lektorka:

Kateřina Černá – vystudovala učitelství pro střední školy a následně pro 1. stupeň ZŠ. V současné době je učitelkou na Základní škole v Besednici, kde učí na prvním a částečně i na druhém stupni. Společně s kolegyní je garantem školního centra gramotností v Besednici.


Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Potvrzení o účastiPodmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.