Hejtmanův pohár 2019 obhájila ZŠ a MŠ Choryně

12. listopad 2019
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Blanka Palátová
Hejtmanův pohár 2019 obhájila ZŠ a MŠ Choryně

Hejtmanův pohár je soutěž pro všechny základní školy a gymnázia. Soutěžící si v rámci ní prověřují své dovednosti na opičí dráze plné kreativních překážek a plní další zajímavé hejtmanské výzvy. Výsledky letošního ročníku 2019 byly vyhlášeny 6. 11. 2019 v Praze a pozváni byli zástupci prvních tří škol z každého kraje České republiky.

Slavnostní vyhodnocení Hejtmanova poháru se konalo v Brožíkově sále pražské Staroměstské radnice.

“Jedná se o sportovně-dovednostní zdolávání opičí dráhy, která čítá několik disciplín. Ať je to skok snožmo, dřepy, slalom s florbalovou holí, běh, střelba na koš a tak dále. Ale podle našeho názoru je na této soutěži nejdůležitější to, že se zapojí celá škola,” řekl Milan Kočí, předseda, Asociace amatérských sportů ČR, organizátor soutěže.

Na vyhlášení byli zástupci všech 14 krajů ČR. A mezi nimi nechyběli ani reprezentanti Zlínského kraje. Vítězství v našem kraji – diplom, finanční poukaz i  drobné věcné ceny si odvezla Základní škola a Mateřská škola Choryně, která obhájila prvenství z loňského roku. Hned za ní se umístila Základní škola Lešná (u Valašského Meziříčí) a na 3. místě skončila Základní škola a Mateřská škola Újezd.

“Zapojujeme se potřetí, z toho podruhé se nám podařilo vyhrát 1. místo, obhájit hejtmanův pohár. Jsme škola málotřídní a zapojujeme se celá škola – učitelé i žáci. Ti s radostí a pílí vytváří a plní zadané hejtmanské výzvy – jak sportovní, tak i ostatní, například hudební, výtvarné či literární. Důležité je, že při všem spolupracují a pohybové činnosti je baví”, řekla Blanka Palátová, ředitelka, ZŠ a MŠ Choryně.