Hanácké kohót zakokrhá již potřicáté!

6. únor 2023
Soutěže a olympiády
Autor/ka článku: Jiří Jablunka
Hanácké kohót zakokrhá již potřicáté!

Město Kroměříž ve spolupráci s VOŠPS a SPgŠ Kroměříž pořádá i v letošním roce postupovou přehlídku dětí od 3 do 15 let v sólovém zpěvu hanáckých lidových písní v rámci celostátní soutěže ZPĚVÁČEK.

Folklorní událost s názvem „O hanáckyho kohóta“ slaví své třicáté výročí, a proto se pořadatelé velmi těší na všechny zpěváčky, kteří dvěma písněmi naše tradice zase přiblíží a naváží na úspěšné ročníky třeba i postupem do dalšího kola v Prostějově. Historie soutěže sahá až do roku 1992, kdy se organizace ujala Rada amatérské umělecké činnosti, a ještě v nedávných letech měl veškerou záslužnou práci na svých bedrech pan Josef Olišar. Vedoucí přehlídky pak po mnoho let skvěle zastávala paní Pavla Caletková, učitelka a sbormistryně z Bystřice pod Hostýnem, která pomyslné žezlo v roce 2017 předala Jiřímu Jablunkovi ze Střední pedagogické školy Kroměříž.

Letošní jubilejní ročník se uskuteční ve čtvrtek 2. března 2023 od 8 hodin v Klubu Starý pivovar. Veškeré informace, notové ukázky i přihlašovací formulář najdete na nových webových stránkách soutěže.

Soubory ke stažení