Gymnazisté z “Lesňáku” lesníky v lese

22. červen 2020
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Iva Adámková, Petra Hečková
Gymnazisté z “Lesňáku” lesníky v lese

Pod hesly “Dost bylo virtuální výuky! Již jsme u počítačů strávili příliš času! Pojďme ven! Pojďme udělat něco užitečného!” se zapojili studentky a studenti Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť do dobrovolnické činnosti. Ve spolupráci s LESY ČR uklízeli v lese u Kocandy větve po těžbě stromů napadených kůrovci.

Akce pojmenované VIVE LA FORET! AŤ ŽIJE LES! se zúčastnila dvacítka aktivních dobrovolníků, jimž není stav lesů v okolí jejich bydliště lhostejný. Odvedli skvělou práci a patří jim naše upřímné poděkování! Děkujeme rovněž společnosti LESY ČR za spolupráci a za jejich čas při organizaci této činnosti.

Akce se konala v rámci dvouletého projektu ERASMUS+ KA2 “Richesses de la diversité“, jehož hlavním tématem je trvale udržitelný rozvoj, ochrana životního prostředí a poznávání přírodních i dalších diverzit. Partnerem v tomto projektu EU je nám francouzská škola College Emilien Adam de Villiers z města Saint-Pierre ležícího na ostrově Réunion.

Věříme, že již brzy budeme moci podobnou dobrovolnickou aktivitu připravit i pro naše réunionské partnery! A třeba i pro vás?!?

 

Koordinátorky projektu Iva Adámková a Petra Hečková

Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť