Fungující škola po dobu karantény

31. březen 2020
Výuka online
Autor/ka článku: Jana Cenková
Fungující škola po dobu karantény

Aktuální doba vyžaduje intenzivnější využití on-line prostředí k distanční výuce žáků a studentů. Autoři projektu UpSchool.cz nabízí zajímavé tipy na software, který tuto formu výuky umožňuje, a současně formy a možnosti komunikace, které jsou z jejich pohledu důležité nejen v době pandemie.

Navazují na rozcestník Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a rozšířili jej o důležité rady, tipy a doporučení, které vám pomohu především prakticky.

Vypracovali na svých stránkách seznam on-line nástrojů, které vám mohou pomoci po dobu uzavření škol v komunikaci s rodiči i studenty. Sestavili sérii článků, které seřadili do tří kategorií a tento obsah průběžně doplňují také na základě podnětů od učitelů a ředitelů škol.

 

Marketing školy po dobu karantény

Pozitivní mediální výstupy o vaší škole rozšiřují její povědomí a dobré jméno. A to platí bez výjimky také po dobu karantény. Z hlediska mediální prezentace školy je v současné situaci důležité přemýšlet nad sděleními, která mají přesah a mohou vzbudit mediální pozornost.

Nástroje na distanční výuku

V souvislosti s uzavřením škol jste jako učitelé či ředitelé škol byli nuceni zakusit distanční formu vzdělávání. Jelikož se situace jeví jako stav, který bude trvat v řádu měsíců, dává smysl se trochu vzdělat v oblasti moderních komunikačních nástrojů, které vaši žáci znají a používají a této skutečnosti využít. Můžete pomocí těchto nástrojů totiž doplnit výuku (konzultace, vysvětlení probírané látky) nebo ji kompletně přesunout do on-line prostředí.

Nástroje pro on-line komunikaci

Lámete si hlavu nad tím, jak při aktuální situaci nejlépe komunikovat se svými žáky a jejich rodiči? Napadlo vás využít dostupné on-line aplikace pro výuku na dálku? Níže naleznete seznam aplikací pro on-line komunikaci, jejichž rozhraní je v českém jazyce a použití je zdarma. Dle svých preferencí si pak jednoduše vyberete tu, která vašim potřebám bude sloužit nejlépe.

 

Zdroj: UpSchool.cz