Filipův pohár pro žáky 6. tříd

25. září 2023
Výchova k podnikavosti
Autor/ka článku: Stanislav Hötz
Filipův pohár pro žáky 6. tříd

Začíná registrace do třetího ročníku Filipova poháru finanční gramotnosti, který pořádá ČSOB ve spolupráci s Policií České republiky, Asociací Science center a Českou národní bankou. Filipův pohár je unikátní zábavná soutěž určená žákům 6. tříd základních škol a prim víceletých gymnázií. Děti si ve dvou kolech mohou ověřit své znalosti a dovednosti ve finanční gramotnosti i v základech bezpečného chování v online světě prostřednictvím aplikace Filip – Poznej svět financí.

Filipův pohár finanční gramotnosti zábavným způsobem ověřuje znalosti dětí v zacházení s penězi, hospodaření domácnosti, v oblasti moderních platebních metod i finančních produktů. V loňském ročníku se zapojilo na 280 škol a téměř 2000 žáků z celé České republiky. Ze Zlínského kraje to bylo pouze 5 škol.

V první kole – tzv. krajském kole soutěží žáci sami za sebe v aplikaci Filip – Poznej svět financí. Do celostátního finále (koná se 29. ledna 2024 v Praze) postoupí z každého kraje vždy jedna škola. Pořadí škol v kraji určí součet 5 nejlepších žáků, kteří soutěžili v aplikaci Filip v krajském kole. Finálové se uskuteční v reprezentativních prostorách centrály České národní banky v centru Prahy, zúčastní se ho čtrnáct pětičlenných týmů. Vítězové dostanou hodnotné ceny: tablet iPad Air pro každého ze členů týmu.

Veškeré potřebné informace naleznou školy na stránkách projektu www.csob.cz/filipuvpohar. Aby žáci mohli postoupit do celostátního kola a vyhrát, je nutné, aby školu do 3. ročníku zaregistroval jejich učitel či zástupce školy.

Pro registraci do krajského kola musí zástupce za školu vyplnit formulář dostupný na www.csob.cz/filipuvpohar.

 

Kontakt:
Stanislav Hötzl
vedoucí projektu finanční, digitální a udržitelné vzdělávání ČSOB pro školy

mobil: +420 724 335 186
e-mail: sthotzl@csob.cz