Filipova olympiáda finanční gramotnosti od ČSOB

26. říjen 2021
Soutěže a olympiády
Autor/ka článku: Tým Finančního a digitálního vzdělávání ČSOB pro školy
Filipova olympiáda finanční gramotnosti od ČSOB

Zapojte svou školu do 1. ročníku soutěže Filipova olympiáda o nejlepší znalosti ze světa peněz.

Kdo se může olympiády zúčastnit?

Soutěž jsme přichystali pro minimálně 5členné týmy žáků 6. tříd základních škol a prim 8letých gymnázií. Žáky za školu může jednoduše registrovat jejich učitel či ředitel školy, a to do 5. listopadu 2021 přes formulář na stránkách ČSOB.

Jak bude olympiáda probíhat?

Soutěž se skládá ze 2 kol, z krajského a celostátního. Školní týmy se utkají v 1. kole online, do 2. kola pak postupuje vždy nejlepší tým z daného kraje. Podívejte se, jak vše bude probíhat krok po kroku:

Průběh krajského kola

Registrace do soutěže do 5. listopadu. Žáci se dohodnou s učitelem a ten je registruje. Následně mu dorazí potvrzení a zároveň i přístupové údaje do aplikace Filip pro všechny z týmu.

Vyplnění testu online do 5. prosince. Žáci z týmu si appku stáhnou a přihlásí se do ní. Následně si ji proklikají a do zmíněného data vyplní závěrečný test. Rozhodovat zde pak bude počet bodů získaných při 1. pokusu.

Vyhlášení krajského kola do 15. prosince. V rámci každého kraje vyhraje ta škola, která v závěrečném testu Filipa dosáhne nejlepšího průměrného počtu bodů na žáka. Postupujícím školám napíšeme.

Průběh celostátního kola

Pozvánka do dalšího kola v průběhu ledna 2022. Celkem 14 vítězným školám (z každého kraje jedna) následně dáme vědět e-mailem a na webových stránkách, kdy se uskuteční celostátní finále.

Celostátní finále v průběhu ledna 2022. Vítězné týmy z krajských kol se utkají tváří tvář během zábavné znalostní soutěže.

Vyhlášení vítězů leden 2022. Po absolvování znalostní soutěže rovnou vyhodnotíme nejlepší tým ČR. Poté již soutěžícím rozdělíme výhry.

Registrujte soutěžící ze své školy do 5. listopadu

Stačí sečíst žáky ze své školy, kteří se olympiády chtějí zúčastnit, a všechny je jako tým registrujete najednou přes formulář níže. Následně vám podle nahlášeného počtu pošleme pro žáky soutěžní přihlašovací údaje.

V případě dotazů k Filipově olympiádě či programu Finanční vzdělávání ČSOB pro školy nám napište e-mail na podpora.filip@csob.cz.

Další informace k olympiádě naleznete na webových stránkách ČSOB.