Festival bezpečného internetu 2020

2. září 2020
Aktuality
Autor článku: Národní ústav pro kybernetickou a informační bezpečnost
Festival bezpečného internetu 2020

V září odstartuje série konferencí, vzdělávacích akcí a osvětových kampaní určených pedagogům, rodičům, žákům, IT pracovníkům a dalším zájemcům o toto téma. Hlavním koordinátorem je stejně jako v minulých ročnících Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Většina událostí se uskuteční v říjnu, který je tradičně označován jako měsíc kybernetické bezpečnosti.

Cílem festivalu je přinášet návštěvníkům trendy a rady z oblasti kybernetické bezpečnosti, které mohou uplatnit v osobním i profesním životě. „Akce, které festival nabízí, jsou velmi pestré. Na své si přijdou IT pracovníci, právníci, ale i učitelé nebo rodiče,“ říká Petra Sobková z NÚKIB, která zodpovídá za rozvoj festivalu. Letošní festival zavítá například do Prahy, Karlových Varů, Olomouce nebo třeba Uherského Hradiště či Hradce Králové. Celkový seznam měst je k dispozici na webových stránkách.

Pro zájemce o témata, kteří se nemohou akcí zúčastnit osobně, bude spuštěna série webinářů, kterou organizují odborníci z Masarykovy univerzity. Kompletní výpis událostí, které k letošnímu festivalu patří, je zveřejněn na webových stránkách www.fbifest.cz. Veškeré aktivity nabízené pod hlavičkou festivalu jsou pro návštěvníky bezplatné.

S letošním ročníkem festivalu spojily svou tvář i některé osobnosti české kulturní a sportovní scény, které přispějí k jeho propagaci. Ambasadorství bez nároku na honorář přijali Ewa Farna, Martina Sáblíková a Ladislav Špaček.

V rámci festivalu proběhnou:

VÝCHOVNÉ A PEDAGOGICKÉ AKCE

Ať už jste preventista, rodič nebo třeba knihovník, připravili jsme pro vás řadu akcí, na které jste zváni. Budeme řešit digitální trendy, otázky digitálního rodičovství a výchovy i didaktiku výuky bezpečného internetu.

TECHNICKÉ A UŽIVATELSKÉ AKCE

Uživatel bývá nejslabší místo informačních systémů. A my to chceme změnit. Navštivte některou z našich akcí a pojďme se společně učit, jak na internetu zůstat v bezpečí a vyhnout trikům a podvodům.

WEBINÁŘE

Nemáte ve svém okolí žádnou pořádnou akci? Rádi byste se v tématech digitální bezpečnosti vzdělávali, ale nemůžete přijet? Nevadí! Připravili jsme i sérii webinářů s odborníky z Masarykovy univerzity. Stačí se připojit a poslouchat.

KAMPANĚ

Připravili jsme také osvětové kampaně, se kterými nám bezplatně pomohly nejen komerční projekty jako Ámos Vision, ale i nezisková organizace SenSen a Rádio Junior, stanice Českého rozhlasu pro děti. Podívejte se, co na podzim 2020 můžete vidět a slyšet.

Kontaktní osoby za NÚKIB:

Petra Sobková, p.sobkova@nukib.cz, +420 607 043 451

Koordinace a rozvoj celého festivalu, řízení spolupráce hlavních partnerů

David Kudrna, d.kudrna@nukib.cz, +420 607 001 423

Medializace a PR aktivity celého festivalu, komunikace s ambasadory