Fakescape míří do škol s lekcemi zdarma

28. červen 2022
Mediální výchova
Autor/ka článku: Fakescape
Fakescape míří do škol s lekcemi zdarma

Americké zastoupení v České republice dlouhodobě sleduje tuzemské vzdělávací trendy a na ty nejlepší pak poskytuje finance. Loni finanční částku na podporu mediální gramotnosti získal studentský spolek Fakescape. Školám ze Zlínského kraje nabízí vzdělávání a spolupráci na zlepšení mediální gramotnosti žáků. Díky penězům z grantu od Velvyslanectví USA v České republice máte možnost využít výukové hodiny zadarmo.

Cílem projektu je praktickou formou ukázat, jak postupovat, aby se člověk nenechal napálit, a jak se vyznat ve světě informací kolem nás. Lektoři zároveň chtějí pomoci učitelům zatraktivnit výuku mediální gramotnosti.

Jak na to?

Pokud patříte mezi vyučující, studující, nebo prostě jen víte ve svém okolí o škole, ve které by chtěli nebo potřebovali vědět, jak uniknout dezinformacím, neváhejte se ozvat. Napsat můžete přes formulář přímo na webu Fakescape. Můžete také využít některý z e-mailů v kontaktech. Do zprávy uveďte, že máte zájem o hraní zdarma. Zkušení lektoři rádi dorazí na vaši školu a zahrají si s vámi únikové vzdělávací hry. Je jen na vás, zda zvolíte verzi pro základní školy, střední školy, nebo kombinaci různých her.

Více o aktivitách projektu najdete na webu Fakescape.cz.