Evropský týden sportu: výzva pro pořadatele sportovních akcí a sportovní kluby

16. červenec 2021
Aktuality
Autor/ka článku: Martin Maur, ČOV
Evropský týden sportu: výzva pro pořadatele sportovních akcí a sportovní kluby

Evropský týden sportu je iniciativou, která se snaží dlouhodobě zlepšit přístup ke sportu a pohybu samotnému napříč celou Evropou. Chystáte se zorganizovat nábor? Pořádáte sportovní akci? Zaregistrujte se pro materiální a komunikační podporu!

O co se jedná?

Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě. Na podzim 2021 proběhne již sedmý ročník, který má za cíl vás rozhýbat nejen po dobu Evropského týdne sportu, ale po celý rok.

Pro koho je určený? 

Pro všechny! Bez ohledu na věk, původ či fyzickou zdatnost.

Kde probíhá? 

Program Evropského týdne sportu je strukturován do řady bloků na základě hlavních témat: školní prostředí, pracoviště, venkovní prostory, sportovní kluby a fitness centra. V rámci těchto bloků bude na různých úrovních (evropské, celostátní, regionální, místní úrovni) pořádána široká škála iniciativ a činností.

Zapojte se!

Zapojit se může každý, kdo v období od 23. do 30. září 2021 pořádá sportovní akci pro veřejnost nebo pořádá od 1. do 30. září 2021 nábory do sportovních klubů. Stačí akce založit do kalendáře na portálu Sportu v okolí a v rámci registrace je zapojit do Evropského týdne sportu. O vaší akci se tak dozví více potenciálních účastníků. Materiální podporu v podobě funkčních triček, slunečních brýlí a batůžků získá 50 vylosovaných sportovních akcí a 50 vylosovaných náborů do klubů, které se k Evropskému týdnu sportu přihlásí do 15. srpna. Komunikační podporu získají všechny zapojené akce a nábory.

 

Více informací naleznete na www.evropskytydensportu.cz.