Evropský den jazyků na Gymnáziu Zlín – Lesní čtvrť

6. říjen 2020
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Iva Adámková
Evropský den jazyků na Gymnáziu Zlín – Lesní čtvrť

26. září je Mezinárodním dnem jazyků. Studenti francouzského a španělského jazyka Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť se do oslav tohoto dne zapojili s vervou sobě vlastní. Vytvářeli jazykové mapy, řešili jazykové kvízy, plnili 51 jazykových výzev Evropského dne jazyků.

Na základě poslechu tipovali, o jaký jazyk se jedná, bavili se u různojazyčných idiomů a etymologie slov, zkoušeli jazykolamy a četli palindromy… Díky ICT a platformě Microsoft TEAMS byli do aktivit Evropského dne jazyků zapojeni i žáci pracující z důvodu karantény distančně.

Do aktivit se na dálku zapojili také žáci a žákyně z naší francouzské partnerské školy Collège Emilien Adam de Villiers ze Saint-Pierre na ostrově Réunion, s nimiž pracujeme na dvouletém projektu ERASMUS+ „Richesses de la diversité“.

Máte rádi jazyky a chcete se zapojit jako zlínští studenti ŠJ a FJ? Celkem 51 jazykových výzev Evropského dne jazyků zahrnutých do jazykové příručky vás vybízí k tomu, aby vystoupili ze své komfortní zóny a využili řady příležitostí k procvičení a učení jazyka mimo prostředí běžných jazykových lekcí. Aplikace JAZYKOVÝCH VÝZEV TAJNÉ AGENTKY/TAJNÉHO AGENTA je pro vás zdarma k dispozici na Google Play či na App Store. Je možné si vybrat jednoduché výzvy, které nevyžadují příliš mnoho času, jako např. „napočítej během jedné minuty od 1 do 10 ve třech různých jazycích“ nebo naopak výzvy, které jsou celkem náročné, např. “společně se svým kamarádem / kamarádkou sepiš v cizím jazyce text písně / rapu”. Každý si určitě přijdete na své a možná dokonce zjistíte, že o jazycích víte mnohem víc, než jste si původně mysleli!

Za předmětovou komisi francouzského a španělského jazyka Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť

Mgr. Iva Adámková