Europe Goes Local 2023

2. srpen 2023
Evropské granty
Autor/ka článku: Dům zahraniční spolupráce
Europe Goes Local 2023

Jste pracovník s mládeží, který chce s mladými lidmi zlepšit své město? Víte, co vašemu městu chybí, ale nevíte, jak na to? Přihlaste se do projektu Europe Goes Local! Projekt propojuje mládež se samosprávami měst za účelem výměny nápadů, jak dané město vylepšit.

Projekt účastníků by se měl primárně zaměřit na zlepšení situace v dané samosprávě – může jít např. o výpomoc v domově seniorů, úklid města, seminář o mediální gramotnosti pro děti nebo projekt, jak udělat dané město udržitelnějším. Výběr tématu je na uchazečích a potřebách dané samosprávy. V rámci Europe Goes Local má každý tým možnost získat mini-grant na podporu svého projektu.

Týmy z minulých ročníků Europe Goes Local se zaměřovaly na udržitelnost na univerzitních kolejích, školské parlamenty nebo znovuotevření volnočasového klubu.

Do projektu se mohou zapojit týmy ve složení:

  • 1 zástupce samosprávy (zaměstnanec samosprávy v oblasti mládeže případně příbuzné oblasti)
  • 1 pracovník s mládeží (zástupce organizace/sdružení pracujícího s mládeží)
  • 2 zástupci mládeže ve věku 15 až 30 let.

Do projektu se můžete přihlásit i v případě, že jste ještě nenavázali kontakt se zástupcem samosprávy. Oslovit můžete zástupce až v průběhu projektu.

Přihlašování vašeho týmu je možné do 31. října 2023 přes registrační formulář DZS.

Zajímá vás více informací k projektu Europe Goes Local? Připojte se na infowebinář, který proběhne online 5. října. Na webinář se můžete registrovat na webu Domu zahraniční spolupráce.

V případě dotazů se obraťte na Anežku Sechovcovou (anezka.sechovcova@dzs.cz) nebo Lucii Lemonovou (lucie.lemonova@dzs.cz).

 

Zdroj: Dům zahraniční spolupráce