Edukační programy zámku Kinských ve Valašském Meziříčí

9. leden 2023
Nabídka vzdělávacích programů pro školy
Autor/ka článku: Bohdana Šimčíková
Edukační programy zámku Kinských ve Valašském Meziříčí

Zámek Kinských ve Valašské Meziříčí zve pedagogy a pedagožky mateřských, základních a středních škol na své edukační programy.

Program s názvem Kouzlo barev představí akademickou malířku Jaroslavu Hýžovou, rodačkou z Prostřední Bečvy. Na obrazech spatříte to, co malířka prožila a viděla a svým specifickým způsobem převedla v nádherná umělecká díla. V rámci programu také zjistíte, jak malířka pracuje s barvou a jak výtvarná díla vznikají. Navštívit jej můžete ve dnech 23. 1. – 11. 5. 2023. Více informací o programu naleznete na webu Muzea regionu Valašsko.

Zábavný edukační program plný valašských lidových písniček a hudby Zpěvohrátky je připraven ve dnech 23. 1. – 25. 5. 2023. Lidová píseň provázela člověka po celý život. O její zachycení a uchování pro další generace se na Valašsku zasloužil Jan Nepomuk Polášek. Přijďte se zábavnou formou seznámit s hudební kulturou Valašska a jeho dávných obyvatel. Více o programu naleznete webu Muzea regionu Valašsko.

Program Rozpustilý masopust jsme pro Vás připravili ve dnech 6. – 22. 2. 2023. Masopust je čarovným obdobím, kdy ještě vládne zima, ale ve vzduchu se už vznáší příslib nadcházejícího jara. Je to čas vyplněný veselými průvody pestrobarevných maškar a především dobrým jídlem. V rámci programu nebude chybět krátké povídání o masopustu, jeho významu, tradicích a o veselí s ním spojeném. Poté se samozřejmě podíváme na zoubek masopustním maskám. Dále potěšíme všechny mlsné jazýčky, protože ochutnáme jednu z tradičních masopustních dobrot. Více informací o programu naleznete na webu Muzea regionu Valašsko.

Cena za lektorský program je 40 Kč pro děti MŠ, 50 Kč pro žáky ZŠ a 60 Kč pro žáky SŠ.

Programy můžete objednávat na tel. 734 236 279 či prostřednictvím e-mailu zamek.kinskych@muzeumvalassko.cz.