Dny elektronové mikroskopie v Brně

20. leden 2020
Výstavy a exkurze
Autor článku: Lucie Mezníková
Dny elektronové mikroskopie v Brně

Zveme Vás na 4. ročník Dnů elektronové mikroskopie. Brno je významným centrem elektronové mikroskopie. Vyrobí se zde třetina celosvětové produkce těchto unikátních přístrojů, které nacházejí uplatnění v mnoha oborech (např. v medicíně, kriminalistice, archeologii nebo elektronice).

Nabízíme Vám příležitost prozkoumat spolu s Vašimi žáky nepředstavitelné možnosti unikátního oboru elektronové mikroskopie. V rámci 4. ročníků Dnů elektronové mikroskopie v Brně jsme pro vás připravili interaktivní programy, přednášky či exkurze ve vědeckých ústavech a také  u brněnských výrobců elektronových mikroskopů. V příloze naleznete seznam akcí, které můžete ve čtvrtek 12. března a v pátek 13. března 2020 v Brně navštívit. V těchto dnech si budete moci vyzkoušet práci s elektronovým mikroskopem či nahlédnout do unikátních laboratoří, které jsou veřejnosti uzavřené.

Všechny aktivity jsou pro Vás a Vaše žáky či studenty zdarma. Lze je různě kombinovat a připravit si tak zajímavý celodenní program zaměřený na obor elektronové mikroskopie. Neváhejte a přihlaste se co nejdříve, počet míst je omezen! Kontaktní osoby na jednotlivé instituce, u kterých se můžete přihlásit, naleznete v přiloženém programu.

V případě dotazů se obracejte na koordinátorky projektu:

Lucii Mezníkovou (Magistrát města Brna, tel: 542 17 22 73, e-mail: meznikova.lucie@brno.cz)
Emu Zezulovou (e-mail: ema.zezulova@gmail.com).

Věříme, že Vás tato nabídka zaujme a spolu se svými studenty ji využijete.

Soubory ke stažení