Distanční vzdělávání pomocí Office 365: od zřízení až po výuku on-line

21. září 2020
Výuka online
Autor/ka článku: Tým Microsoft pro školství
Distanční vzdělávání pomocí Office 365: od zřízení až po výuku on-line

Vzhledem k letošním událostem tykajících se uzavření škol a omezení výuky si řada škol pokládá otázku, jak vyřešit distanční vzdělávání žáků.

Všechny školy mají možnost zdarma využívat online služby Office 365 včetně nástroje Teams, který je určen právě pro online komunikaci, spolupráci, zadávání online domácích úkolů a především pro pořádání online vyučovacích hodin s podporou videa, audia i sdílení obrazovky. Škola má dostupné tyto nástroje zdarma včetně technické podpory 24/7.

V souborech níže jsme pro Vás vytvořili infografiku, jak ve čtyřech krocích zvládnout zavedení Office 365 a Teams ve škole. Zároveň jsme v případě zájmu schopni uspořádat pro Vaši školu online konferenci/webinář na téma distanční výuky.

Veškeré informace pro učitele a správce IT na téma distanční výuky je možné najít na portálu Škola na dálku, kde jsou jak ukázkové hodiny, tak i další návody a inspirace. Smyslem portálu Škola na dálku je poskytnout školám ucelené praktické informace, zdroje a kontakty, které mohou pomoci rozjet distanční výuku v dané škole.

Dále si můžete projít návodná videa pro učitele i studenty, stáhnout si příručku Teams či zřízení Office 365 nebo se podívat na některý z natočených webinářů, tzv. Večerních univerzit. Veškeré naše aktivity naleznete na webu Microsoft pro školství.