Distanční vzdělávání pomocí Office 365: od zřízení až po výuku on-line

30. březen 2020
Management
Autor článku: Tým Microsoft pro školství
Distanční vzdělávání pomocí Office 365: od zřízení až po výuku on-line

Vzhledem k posledním událostem tykajících se uzavření škol a omezení výuky si řada škol pokládá otázku, jak vyřešit distanční vzdělávání žáků. Smyslem portálu Škola na dálku je poskytnout školám ucelené praktické informace, zdroje a kontakty, které mohou pomoci rozjet distanční výuku v dané škole, ať již cloudové služby Microsoft škola používá, či se k tomu teprve chystá.

Všechny školy mají možnost zdarma využívat online služby Office 365 včetně nástroje Teams, který je právě určen pro online komunikaci, spolupráci, zadávání online domácích úkolů a především pro pořádání online vyučovacích hodin s podporou videa, audia i sdílení obrazovky. Škola má dostupné tyto nástroje zdarma včetně technické podpory 24/7.

Veškeré informace pro učitele a správce IT na téma distanční výuky je možné najít na portálu Škola na dálku, kde jsou jak ukázkové hodiny, tak i další návody a inspirace.

Dále si můžete projít návodná videa pro učitele i studenty, stáhnout si příručku Teams či zřízení Office 365 nebo se podívat na některý z natočených webinářů, tzv. Večerních univerzit. Veškeré naše aktivity naleznete na webu Microsoft pro školství.