Vytváření zajímavých digitálních her, které poslouží jako zpestření výuky, je cílem projektu Erasmus + s názvem Gamification in Interdisciplinary Education.
OATB Zlín na něm spolupracuje ve dvouletém projektu se středními školami z Belgie, Španělska, Maďarska, Itálie a Portugalska. Kromě možnosti zahraničního výjezdu žáci OATB společně se zahraničními studenty pracují na společném programu, který se týká zejména vytváření zajímavých her využitelných při výuce matematiky, zeměpisu, umění, přírodních věd, dějepisu a cizích jazyků.
Žáci si díky zapojení do projektu rozšíří své komunikační dovednosti, zdokonalí se v práci v týmu i v kreativitě, získají kulturní zkušenosti, posílí samostatnost apod. Učitelé budou se svými kolegy z oboru sdílet vytvořené výukové hry, a to nejen v rámci svých škol.
Mgr. Olga Šilová, OATB Zlín
