Děti se učí finanční gramotnosti na webu Zlatka.in

23. duben 2021
Výchova k podnikavosti
Autor/ka článku: Jana Galová
Děti se učí finanční gramotnosti na webu Zlatka.in

Raiffeisenbank podpořila vzdělávání dětí mládeže v oblasti financí a vytvořila webové stránky Zlatka.in, které učí hravou formou finanční gramotnosti.

Zlatka.in je unikátní interaktivních web, který umožňuje zábavné a efektivní vzdělávání dětí zdarma a bez omezení. V současné době bylo na Zlatce vyřešeno přes 1,5 milionu úloh a je zde také registrovaných již 6000 tříd.

Zlatka pracuje na individuálním přístupu, kdy jsou každému uživateli předkládány úkoly odpovídající jeho dosažené úrovně. Zároveň ho hravou formou posouvají dál. Za řešení úkolů získávají děti virtuální platidlo – zlatky. Jedním z možných způsobů jejich využití je přispět na charitu. Té děti věnovaly v uplynulém roce již 140 000 získaných zlaťáků.

Zlatka.in je součástí skupiny jedinečných vzdělávacích portálů vytvořených rodiči a učiteli. Další portály vyučují matematiku, češtinu a nově také zeměpis a kritické myšlení. Celý tento vzdělávací projekt slaví díky své vysoké kvalitě a univerzálnosti úspěch nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

 

Zdroj: Raiffeisen banka, www.rb.cz