Den otevřených dveří na SOU ve Valašských Kloboukách

30. říjen 2019
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Eva Rohlenová, Tereza Bělašková
Den otevřených dveří na SOU ve Valašských Kloboukách

V pátek 25. října 2019 se uskutečnil první letošní Den otevřených dveří na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách. Podobně jako v loňském roce byl i letos zaměřen na cílovou skupinu žáků 8. a 9. tříd základních škol.

V průběhu dne mohli zájemci získat bližší informace o nabízených učebních oborech i o studijních oborech zakončených maturitní zkouškou. Součástí Dne otevřených dveří byla prohlídka budov, kde probíhá  teoretická výuka, ale také přilehlých odborných pracovišť a dílen, které jsou součástí areálu. Zde studenti předváděli ukázky svých řemesel, aby zájemci získali bližší představy o daném oboru.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet některé nabízené praktické ukázky z technických oborů nebo  přihlížet k výrobě delicates, například z dýní, řepy či jablek, studené a teplé kuchyně, která byla zaměřena na podzimní speciality. Tyto pokrmy bylo možné samozřejmě také ochutnat, stejně jako flambované palačinky či koktejly, jež míchali žáci oboru Kuchař-číšník, kteří absolvovali v rámci své výuky Barmanský kurz.

Někteří zájemci ze vzdálenějších obcí, nebo hůře dostupných hromadnou dopravou, projevili zájem prohlédnout si interiéry domova mládeže a místností pro volný čas.

„Během Dne otevřených dveří chceme ukázat, že jsme škola rodinného typu s dlouholetou tradicí, která má svým žákům stále co nabídnout. Na trhu práce je již několik let poptávka po absolventech našich  učňovských i studiních oborů, a proto si myslíme, že našei obory mají budoucnost. V současné době nabízíme mimo tradiční učňovské obory  již druhým rokem nový maturitní obor Veřejnosprávní činnost, který v našem regionu nebyl zastoupen,” dodává ředitel školy Pavel Hrabina.

Rádi bychom poděkovali firmám Autoopravna Orsák Valašské Klobouky a Samohýl Vsetín za zapůjčení předváděcích vozů a dlouholetou spolupráci.