Dárcovský program NAVZDORY finančně pomáhá rodinám s dětmi ve Zlínském kraji

19. leden 2021
Rodiče a veřejnost
Autor/ka článku: Jana Galová
Dárcovský program NAVZDORY finančně pomáhá rodinám s dětmi ve Zlínském kraji

Od ledna mohou rodiny s dětmi ve Zlínském kraji znovu žádat o příspěvek v dárcovském programu NAVZDORY. Vyhlášeno bylo již 4. kolo programu, v němž zlínský nadační fond Credo finančně pomáhá především rodinám s postiženými dětmi, ale i samoživitelkám a rodičům s dětmi v nouzi, zvládnout těžké období koronavirové pandemie. Credo přispívá 6 000 Kč na každé zdravotně postižené dítě v rodině a 3 000 Kč na každé zdravé dítě v rodině.

„Příspěvky poskytujeme např. k zakoupení základních potravin, oblečení pro děti, na úhradu nájemného, ale také na úhradu speciálních pomůcek a služeb pro děti se zdravotním postižením,“ uvádí koordinátorka programu Michaela Straková s tím, že v uplynulém roce byla v rámci Navzdory poskytnuta pomoc v řádech několika milionů korun více než 300 rodinám v kraji.

O příspěvek mohou rodiny zažádat vyplněním online žádosti na internetových stránkách Navzdory.credonf.cz. Povinnou přílohou je doporučení garanta, který rodinu zná (např. sociální pracovnice, pracovnice rané péče, pracovnice městského úřadu, kněz, pedagog, apod.). Podrobné podmínky jsou zveřejněny na internetových stránkách fondu.

Zakladatel Creda Radomír Lapčík obdržel v loňském roce za tento svůj filantropický počin ocenění od nadace Via Bona.

Soubory ke stažení