Dáme to! Jak na zkoušku z dospělosti?

13. duben 2022
Závěrečné a maturitní zkoušky
Autor/ka článku: Adéla Zehringerová, ČT edu
Dáme to! Jak na zkoušku z dospělosti?

Slovo maturita pochází z latinského slova maturitas čili zralost a má být důkazem, že jste své středoškolské vzdělání neprospali. Pro mnohé z vás je i podmínkou, kterou je třeba splnit pro další studium. I když každý z vás bude maturovat z jiných předmětů, zkoušce z češtiny se nevyhne nikdo. A prokázat, že se vyzná v exaktních vodách matematiky, nebo schopnost domluvit se anglicky, bude muset vysoké procento uchazečů o „vstupenku“ na vysokou školu.

Právě tyto tři předměty jsme pro vás v našich námětech zpracovali ve spolupráci se zkušenými pedagogy. Ti vás provedou didaktickými testy a vysvětlí vám, na které chyby si dávat pozor a jak je odhalit. Nebudou ale chybět ani materiály k ústní části zkoušky z češtiny a k didaktickému testu z angličtiny. Vy si pak svou úroveň orientace v dané problematice sami ověříte s pomocí pracovních listů. Ať už studujete všeobecné či specializované gymnázium, odbornou střední školu, nebo učební obor s maturitou, ukážeme vám, co vás při státní maturitě s největší pravděpodobností čeká a nemine. Pomůžeme vám i s efektivním „šprtáním“. Takže, hlavu vzhůru a hurá do toho, štěstí přeje připraveným.

Portál ČT edu Česká televize spustila v reakci na uzavření škol v dubnu 2020. V tuto chvíli web nabízí několik tisíc volně dostupných krátkých vzdělávacích videí, která jsou tříděna podle stupňů vzdělávání a jednotlivých předmětů. Internetová série Dáme to! je volně dostupná na vzdělávacím webu ČT edu.