Czechitas tábor míří do Zlína!

2. červen 2021
Aktuality
Autor/ka článku: Petra Zítková, Czechitas
Czechitas tábor míří do Zlína!

Kdo jsme a co děláme? Pomáháme ženám a dětem poznat svět informačních technologií. Učíme je programovat, kódovat a pracovat s daty. Organizujeme workshopy na různých úrovních pokročilosti. Inspirujeme, vzděláváme a motivujeme nové talenty. Boříme bariéry, ukazujeme ženám cestu k jejich vysněné práci a tvoříme tak příběhy plné tvrdé práce, nových výzev a šťastných konců.

V termínu od 9. 8. do 13. 8. má zlínská pobočka v plánu Příměstský (nejen) IT tábor 1. Ten je určen všem malým IT nadšencům, kteří chtějí vědět, co se skrývá za pohybující se postavičkou z počítačové hry. Letošní ročník je podpořen z projektu “Edhouse pomáhá” společnosti Edhouse. A díky podpoře dalších regionálních partnerů prožijí děti týden plný IT dobrodružství v prostorách Univerzity Tomáše Bati FAI, která nám poskytla skvělé zázemí.

Děti zábavnou formou poznají, jak funguje celý IT svět – kdo je vývojář, co dělá tester nebo designér a jaká cesta vede k zajímavým vynálezům. Dozví se, co je to algoritmizace, ponoří se do světa ozobotů a naprogramují si vlastní příběh ve Scratchi. V žádném případě se nebude sedět jen u počítače. Děti si užijí volný čas venku a čeká je zajímavý doprovodný program. Tábor proběhne pod taktovkou zkušeného lektorského týmu, který povede Iva Kožíková.

Líbí se vám náš program? Tak neváhejte a umožněte svým dětem poznat svět IT hravou formou. Přihlášky 👉 na stránkách Czechitas.

Letním táborem naše plány nekončí. Navazujeme spolupráci s Centrem kreativních průmyslů a podnikání – UPPER a s dalšími partnery. Věříme, že nám to umožní zorganizovat nové smysluplné projekty. Co víme už dnes? V podzimním semestru se můžete těšit na jednodenní kurzy pro dospělé. S jejich nabídkou se včas ozveme, ale už teď se na vás všechny těšíme v offline světě 😄.