Czechitas IT tábor je za námi

18. srpen 2021
Aktuality
Autor/ka článku: Jana Filipová, Czechitas
Czechitas IT tábor je za námi

Jak probíhal příměstský (nejen) IT tábor realizovaný společností Czechitas ve Zlíně? V pondělí 9. 8. 2021 odstartoval zlínský tým Czechitas Příměstský (nejen) IT tábor. Všechno bylo domluvené, skvělé zázemí společně s jednodenním programem Lego mindstorms v režii UTB FAI,  finanční dotace získaná v rámci projektu #edhousepomaha od našeho partnera Edhouse s.r.o. a spoustu drobných dárků pro děti od ZF Group, Graspo CZ, a.s….a dalších.

Ve vzduchu byla jen nejistota pandemického vývoje a počtu zájemců, věnovat se o prázdninách učení. Klaplo to. Sešly se nám mega šikovné děti, které vytvořily s týmem hned od startu skvělou partu. Prostory byly nabité pozitivní energií a nadšením.

A co jsme celý týden dělali?

Hned  první den jsme se rozdělili do týmů, ve kterých jsme se následující dny navzájem podporovali a pomáhali si. 

V pondělí byla trocha teorie, princip algoritmizace a v závěru dne oblíbená marshmallow challenge. V úterý jsme se ponořili do světa Ozobotů. Středa byla v duchu Lego Mindstorms. Pro děti to bylo nečekané překvapení, které pro nás připravili zaměstnanci UTB FAI.  Ve dvojicích si během jednoho dne vyzkoušely postavit robota od otevření zbrusu nové stavebnice. Ve čtvrtek jsme “konečně” využili naplno počítače a nechali se unést principy programování ve Scratchi.  

Pátek se nesl v duchu IT bezpečnosti a s heslem “Bez fantazie neexistuje pokrok” jsme si ve skupinkách vytvořili krabicové roboty.

Během pěti dynamických dní se vytvořily zárodky nových přátelství a spolupráce. Celým prostorem se ozýval smích a výkřiky nadšení. Toto jsou nejkrásnější momenty, které nás všechny nabíjí novou energií a dávají sílu pokračovat v naší práci. 

Díky všem, lektorům Ivě Kožíkové a Jakubu Žákovi, kteří v dětech probouzí každý den zvídavé otázky a inspirují je k dalšímu rozvoji; partnerům, bez kterých bychom se nikam neposunuli a rodičům, kteří věnují svým dětem čas a ukazují důležitost vzdělávání.

Letním táborem plány Czechitas nekončí. Navazujeme spolupráci s dalšími partnery a věříme, že nám to umožní zorganizovat ve Zlíně nové smysluplné projekty. Co víme už dnes? V podzimním semestru se můžete těšit na jednodenní kurzy pro dospělé i děti. Na jejich nabídkou se můžete podívat na stránkách Czechitas v Kalendáři akcí. Na všechny se těšíme v offline světě.  

Váš tým Czechitas