Čtvrťáci z Dolní Lhoty zazářili v celostátní jazykové soutěži

1. únor 2023
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Jan Vandík
Čtvrťáci z Dolní Lhoty zazářili v celostátní jazykové soutěži

Žáci a žákyně čtvrté třídy ze Základní školy a Mateřské školy v Dolní Lhotě obsadili krásné 2. místo v celostátní soutěži v učení cizích jazyků, nazvané Jazykový WocaBee šampionát. Tohoto úspěchu dosáhli pod vedením své paní učitelky Hany Hlavičkové v konkurenci 44 387 žáků základních a středních škol z celé České republiky. Během soutěže si procvičili tisíce nových anglických slovíček.

Jazykový WocaBee šampionát se na našich základních a středních školách uskutečnil od října do prosince 2022. Soutěž probíhala online v aplikaci WocaBee pro učení cizích slovíček. Kritériem hodnocení v jednotlivých kolech soutěže byla píle žáků v učení se nové slovní zásobě.

Organizátor soutěže a autor aplikace WocaBee Michal Ošvát hodnotí čtvrtý ročník soutěže následovně: „Žákům, kteří se umístili na nejvyšších příčkách, srdečně blahopřejeme. Podali skutečně skvělý výkon. Ve WocaBee máme dobrý pocit nejen z vítězství nejlepších, ale zejména z toho, že díky šampionátu jsme motivovali tisíce dětí k učení cizího jazyka moderním způsobem. Věříme, že je to posune dále ve znalosti jazyků, které jsou pro jejich budoucnost tak důležité.“

Celkové výsledky soutěže jsou dostupné na webu www.wocabee.app/soutez.

 

Zdroj: Zlínský kraj