Čtení nás baví aneb projekt Knížka do lavice na ZŠ Kašava

9. květen 2022
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Světlana Divilková
Čtení nás baví aneb projekt Knížka do lavice na ZŠ Kašava

V letošním školním roce začala Základní škola v Kašavě využívat novou službu Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně „Knížka do lavice“. Prostřednictvím této služby si mohou školy vypůjčit celý soubor knih pro jednotlivé třídy.  Souborem se rozumí 30 exemplářů jednoho titulu. Učitelé mají zároveň k dispozici pracovní a metodické listy, které se ke knihám vztahují.

Stačilo, aby se škola v knihovně zaregistrovala a půjčování mohlo začít. Celý březen si tak šesťáci četli v komiksovém zpracování české historie Obrázky z českých dějin a pověstí, zatímco třeťáci pracovali s knihou Martiny Drijverové Domov pro Marťany. V dubnu se do páté třídy nastěhovala Babička drsňačka a na začátku května dostal každý šesťák do lavice napínavou Prašinu. Atraktivního čtení se dočkali také osmáci, v hodinách literatury mohou sáhnout po vypůjčeném souboru knihy Sirotčinec slečny Peregrinové.

„Společné čtení nás v hodinách češtiny opravdu baví. V prvním pololetí jsme sáhli do školní knihovny pro Klapzubovu jedenáctku. Ve druhém pololetí jsme rádi využili nabídku krajské knihovny a v rámci projektu Knížka do lavice jsme se začetli do dobrodružného, vtipného a kapustou provoněného příběhu Babičky drsňačky,“ uvedla třídní učitelka páté třídy Eliška Kořenková.

Knihovna nabízí více než patnáct zajímavých titulů v rámci služby Knížka do lavice, takže školáci v Kašavě se i v dalších měsících nebo v následujícím školním roce mají na co těšit. Nově zahájila další podobnou službu „Hra do lavice“. Více informací o službách pro školy se dočtete na webu Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.