„Covidové“ vavříny meziříčské stavebky

14. září 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Josef Beneš
„Covidové“ vavříny meziříčské stavebky

Ani v náročném „covidovém“ období se nezastavily odborné soutěže žáků středních škol. Stavební průmyslovka ve Valašském Meziříčí, dlouhodobě zvyklá na výborné výsledky svých studentů, v nich dosáhla mimořádných úspěchů. „Naši žáci vybojovali nebývalé množství ocenění v celostátních kolech a přehlídkách,“ připomíná ředitelka školy Jindra Mikuláštíková.

Na budoucí dráhu architektů mohou směle pomýšlet Ondřej Adamec, jenž s návrhem bytových domů zvítězil ve studentské soutěži Stavba roku Zlínského kraje, a Anna Martináková, které práce s názvem Náves, náměstí – prostor pro setkávání vynesla druhé místo v celostátní přehlídce Středoškolské odborné činnosti v oboru stavebnictví, architektura a design interiéru.

„Naši studenti vyhráli rovněž obě kategorie v republikovém kole soutěže King of daylight – Ondřej Adamec s projektem Rodinný dům Grunt a Magdalena Marková s návrhem výzkumné stanice,“ informuje učitel odborných předmětů Miroslav Maňas a dodává, že na vítěznou vlnu svých spolužáků navázal Josef Kolařík. S projektem rodinného domu vyhrál jednu z kategorií celostátní soutěže vyhlašované předním výrobcem cihel, tvárnic a stropních prvků.

Podle ředitelky školy nejsou čelní umístění zdejších studentů v prestižních soutěžích náhodná. „Jsou výsledkem nadšení, píle a nezměrného nasazení žáků i ochoty a obětavosti pedagogů, kteří jim pomáhají svými radami a zkušenostmi,“ míní Mikuláštíková.

Foto 1: Projekt bytových domů, s nímž Ondřej Adamec zvítězil ve studentské soutěži Stavba roku Zlínského kraje

Foto 2: Vítězný návrh rodinného domu Grunt, opět dílo Ondřeje Adamce

Foto 3: Náves nebo náměstí jako prostor pro setkávání v představách Anny Martinákové

Foto 4: Projekt výzkumné stanice Magdaleny Markové vyhrál kategorii Freestyle na celostátní soutěži King of daylight

Foto: 5: Rodinný dům Josefa Kolaříka – první místo v jedné z kategorií soutěže vyhlašované předním výrobcem cihel