Cestou od námětu k filmu: workshop pro žákyně a žáky ZŠ a SŠ

20. leden 2020
Autor/ka článku: Hana Lavičková
Cestou od námětu k filmu: workshop pro žákyně a žáky ZŠ a SŠ

Třídní kolektivy základních a středních škol Zlínského kraje a jejich vyučující – češtináři –  mají díky projektu IKAP v oblasti rozvoje čtenářské gramotnosti výjimečnou možnost projít krok za krokem procesem tvorby hraného/animovaného filmu a vytvořit si tak svůj vlastní film.

 

Pod metodickým vedením Mgr. Markéty Vondráškové, zakladatelky a programové ředitelky respektovaného festivaly mladých filmařů Pražský filmový kufr, projdou učitelé se svými žáky procesem tvorby žákovského filmu od výběru tématu přes zpracování námětu a tvorbu scénáře až po specifika technického zabezpečení samotného filmování. Žákovský film se tak stane nejen vyjadřovacím prostředkem a neobvyklou metodou poznání, ale i dialogem lidí, kteří si dokázali naslouchat a porozumět…

Workshopy „Vytvoř si svůj film: cestou od námětu k filmu“ se budou konat tentokrát přímo ve školách, a to již tradičně ve všech bývalých okresních městech Zlínského kraje v termínech 17. a 18. února a 9., 10. a 11. března 2020. Vzhledem k omezené kapacitě workshopů je nutné si rezervovat konkrétní termín pro Vaši třídu mailem, a to na adrese: hannalavicka@gmail.com.

Všechny školy, které vytvoří své filmové scénáře, je poté mohou postoupit do užšího výběru, v němž si žáci a studenti sami zvolí nejzajímavější témata, která budou zrealizována pod vedením profesionálů na navazujících workshopech „Vytvoř si svůj film“ v posledním čtvrtletí školního roku ve filmových dílnách Filmového uzlu ve Zlíně a Hereckého domu v Ratibořicích.