Čeština s Městským divadlem Zlín v ZŠ a MŠ Kašava

15. únor 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Světlana Divilková
Čeština s Městským divadlem Zlín v ZŠ a MŠ Kašava

Netradiční hodinu českého jazyka zažili žáci a žákyně osmé třídy ZŠ a MŠ Kašava. S divadelní tvorbou období českého národního obrození je seznámili ti nejpovolanější – ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek, dramaturg Vladimír Fekar a herci Petra a Radovan Královi. Během online hodiny dokonce v přímém přenosu zazněla nejslavnější árie z Prodané nevěsty „Věrné milování“ v podání manželů Králových.

Rádi jsme využili výzvu, kterou zveřejnil na Facebooku divadla pan ředitel Michálek. Nabídl v ní školám, že se herci a další zaměstnanci divadla zapojí do online hodin během distančního vzdělávání. Téma národního obrození jsme zvolili v souvislosti s právě probíraným učivem v literatuře. Organizace celé akce proběhla nesmírně rychle. Divadlo během pár dní dalo dohromady tým lidí, kteří vytvořili program hodiny. První část se týkala známých divadelních her, či oper, které vznikaly na konci devatenáctého století. Žáci mohli nahlédnout do fotoarchivu Městského divadla Zlín. Závěr pak patřil Prodané nevěstě, hercům a zmiňované árii.

„Super hodina. Moc se mi líbilo, že vstupy měly více zajímavých hostů. Bylo to poučné i zábavné. Už se těším až vyrazím do divadla. Moc bych si přál, aby takové hodiny byly častěji,“ komentoval vyučování David Chmelík z osmé třídy.

„Dnešní hodina českého jazyka se mi moc líbila. Byla bych ráda, kdyby takových hodin bylo více. A možná ještě víc zajímavější by bylo se setkat se známými herci, které známe třeba z televize. Líbila by se mi dvojice Jiří Dvořák a Ivan Trojan,“ navrhla Davidova spolužačka Zuzana Rexová.

Děkujeme Městskému divadlu Zlín za skvěle připravený program a zpestření naší distanční výuky. Byl to zážitek!