Česká národní soutěž tvůrců hmatových knížek

24. listopad 2023
Soutěže a olympiády
Autor/ka článku: Terezie Kochová
Česká národní soutěž tvůrců hmatových knížek

Asociace rodičů a přátel dětí nevidomých a slabozrakých v ČR a Knihova hmatových knížek vyhlašují 9. ročník české soutěže hmatově ilustrovaných knih pro nevidomé děti.

Do soutěže se můžou hlásit autoři hmatových knížek z minulých let, stejně jako noví zájemci. Soutěžní díla jsou přijímána do 15. května 2024.

Knihovna pořádá seminář, na němž se dozvíte, co to vlastně hmatová knížka je. Vysvětlíme, co je při tvorbě podstatné, na co si dát pozor, jaká jsou specifika hmatového prohlížení. Ukážeme zdařilá díla ze soutěží v předchozích letech.

Termín semináře:

  • 7. prosince 2023 14–16 prezenční, přihlašujte se na khk.asociace@gmail.com
  • 11. prosince 2023 19–21 online, přihlašujte se na khk.asociace@gmail.com
  • dle domluvy prezenční možný i v jiném termínu u nás či u vás

Nabízíme individuální osobní, e-mailové či telefonické konzultace. Tvorbou vás tak můžeme průběžně provázet. Vytiskneme text knížky  v soutisku Braillova písma a zvětšeného černotisku (běžného písma). Můžete se inspirovat díly těch, kteří soutěžili minule.

Vyhlášení výsledků proběhne 28. května 2024 v 18 hodin v ZŠ pro děti s poruchami zraku, náměstí Míru 19, Praha 2. Výstavu soutěžních děl si můžete následně prohlédnout ve dnech 29. května od 14 do 19 a 30. května od 9 do 19 hodin rovněž v ZŠ pro děti s poruchami zraku.

Více informací najdete na webu www.tactus.wz.cz.