Cartoon Network a Climate Action Project spojily své síly a vyzývají studenty k boji proti změně klimatu

5. říjen 2021
Environmentální výchova
Autor/ka článku: Nina Černá
Cartoon Network a Climate Action Project spojily své síly a vyzývají studenty k boji proti změně klimatu

Cartoon Network EMEA spojil síly s iniciativou Climate Action Project v šestitýdenním programu, ve kterém osloví 1,2 milionu studentů z Evropy, Blízkého východu a Afriky. V rámci Cartoon Network Klimatičtí šampioni se pokusí povzbudit a motivovat učitelky a učitele, aby zapojili své žákyně a žáky do boje proti změně klimatu. Zúčastněné školy se budou moci zařadit mezi tzv. Climate Action Schools of Excellence a získat tak formální uznání za své úsilí. Vítány jsou samozřejmě i české školy.

Iniciativa Cartoon Network Klimatičtí šampioni podporovaná globální ekologickou organizací WWF má za cíl zvyšovat povědomí o změně klimatu, inspirovat děti k řešení každodenních výzev podporujících ochranu životní prostředí a planety.

Climate Action Project je každoroční iniciativa zaměřená na studenty, která umožňuje učitelům a studentům spolupracovat na tématech týkajících se změny klimatu. Projekt je také podporován WWF a dalšími organizacemi, jako je NASA, Earthshot Prize britské Královské nadace a Nadace Jane Goodallové. Výukové materiály a aktivity projektu vedou studenty k objevování klimatických témat a motivují k interakci s vrstevníky z celého světa ve společné misi na záchranu planety.

„Máme ohromnou radost ze spolupráce s projektem Climate Action Project. Iniciativa Cartoon Network Klimatičtí šampioni zapojila děti již do více než 600 000 výzev a tato spolupráce nám umožňuje dále rozšířit naše publikum. Náš výzkum ukázal, že dětem nesmírně záleží na naší planetě a touží ji ochraňovat, a právě tento projekt poskytuje skvělou příležitost je zapojit. Projekt Klimatičtí šampioni může děti vést k tomu, jak ovlivnit svou vlastní budoucnost prostřednictvím drobných každodenních výzev,“ řekla Vanessa Brookman, vedoucí sekce pro děti WarnerMedia EMEA.

„Naše partnerství s iniciativou Cartoon Network Klimatičtí šampioni značí nejen důležitost spolupráce mezi globálními organizacemi pro společenské dobro, ale také potřebu inspirovat mladé lidi k rozvoji kreativních a smysluplných řešení problémů, kterým čelíme v důsledku změny klimatu. Nyní je čas, aby se všichni zapojili do záchrany naší planety. Jsme rádi, že spolupracuje s Cartoon Network na společném závazku vzdělávat veřejnost o změnách klimatu, “ řekla Dr. Jennifer Williams, výkonná ředitelka projektu Climate Action Project.

Iniciativa Climate Action Project končí 4. listopadu dnem Climate Action. Projekt Climate Action je bezplatný a přístupný všem školám. Učitelé i studenti se mohou dozvědět více na webových stránkách Climate Action Project. Projekt je propojen také s aplikací EarthProject app, která nabízí další edukativní materiály.

O Cartoon Network – Cartoon Network je divizí společnosti WarnerMedia a představuje světové číslo jedna v oblasti animovaných televizních seriálů. Kanál Cartoon Network nabízí dětem a jejich rodinám ty nejlepší pořady, jako jsou seriály Ben 10, Craig od potoka, Steven Universe, Gumballův úžasný svět, Raketové holky či Mezi námi medvědy. Cartoon Network působí ve 187 zemích, sledovat ho může přes 450 milionů domácností a jeho obsah byl přeložen do 33 světových jazyků. Díky tomu inspiruje novou generaci tvůrců a inovátorů, kterým ukazuje průnik mezi kreativitou a technologiemi. Oceňované sociální aktivity kanálu Cartoon Network s názvem Stop Bullying: Speak Up a CN Buddy Network (v ČR známé pod názvem CN Buddy: Buď kámoš, postav se šikaně) jsou často využívanými zdroji mezi dětmi a dospělými, kteří hledají nástroje v boji proti šikaně.

O akci Take Action Global – Take Action Global je iniciativa, která má za cíl inspirovat jednu miliardu studentů, aby do roku 2030 podnikli opatření pro čistší životní prostředí prostřednictvím různých programů včetně projektu Climate Action Project. S vizí klimatického vzdělávání pro všechny, Take Action Global kombinuje environmentální osnovy s projekty vedenými studenty, sdílení myšlenek a zkušeností s místními a globálními komunitami, vedoucími vzdělávacích institucí a partnerskými organizacemi. Mezi partnery patří Nadace OSN, NASA, WWF, Cartoon Network, LEGO Education a Cena Earthshot, kterou předává Královská nadace.