Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Kadeřník

Skupina: Osobní a provozní služby

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 69-51-H/01
Období: 2017/2018
Délka: 3
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Výuční list
Stipendia: Ne
Školné: 10.000,- Kč za školní rok
Přijímaných: 30
Kadeřník
Popis

Cílem vzdělávacího programu je příprava pracovníků schopných poskytovat kvalifikované a kvalitní kadeřnické služby (holení, mytí vlasů, stříhání, ondulace vodová a železem, preparace vlasů, barvení a odbarvování vlasů, úprava dámských, pánských a dětských účesů, vlasová kosmetika, zhotovování jednoduchých vlásenek a příčesků).
Podmínky přijetí

​ukončená školní docházka

přijímací zkoušky se nekonají

více na www.sossluzeb v sekci Přijímací řízení

Učební plány Profil absolventa

Absolvent se uplatní v povolání kadeřník při oskytování profesionálních kadeřnických služeb ve středně velkých i malých provozovnách, studiích a salonech. Absolvent bude zhotovovat dámské, pánské a dětské účesy vhodně zvolenými technologickými postupy a v souladu s individuálním přáním zákazníka, estetickými požadavky, módními  rendy, bezpečnostními a hygienickými předpisy. Bude poskytovat poradenské služby z hlediska ošetřování vlasů a návrhu na konečnou úpravu vlasů do módního účesu.
Úspěchy školy v tomto oboru

Žáci se pravidelně úspěšně zúčastňují regionálních i celostátních kadeřnických soutěží jako jsou např.  Kalibr Cup v Lanškrouně, Atelier Fantazie v Odrách nebo Brněnské zrcadlo

Spolupráce se sociálními partnery

Škola je členem Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezka (SSŠČMS) a Asociace středních škol oborů kadeřník a kosmetička České republiky (Akakos). Tato sdružení zajišťují především poradenskou a legislativní činnost, výměnu nápadů a zkušeností ze školských obecných i odborných okruhů.
Firmy působící na trhu kadeřnických služeb – zajišťují školám materiální a propagační vybavení, organizují školení a přednášky pro žáky i pro učitele odborných předmětů a odborného výcviku, poskytují informace o nejnovějších technických i stylových trendech a vývoji. Mezi tyto partnery patří Wella CZ, Schwarzkopf , Vitality´s, Subrina, BEMA CZ, Tovares, BELLAZI Company , MJC Zlín.