Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Kosmetické služby

Skupina: Osobní a provozní služby

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 69-41-L/01
Období: 2017/2018
Délka: 4
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Maturita
Stipendia: Ne
Školné: 10.000,- Kč za školní rok
Přijímaných: 30
Kosmetické služby
Popis

ŠVP Kosmetička je zaměřen na intelektové a manuální dovednosti žáků. Je náročný na tvořivé a logické myšlení doplněné estetickým cítěním. Vyučující vedou žáky k trpělivé a soustavné práci a usilují o to, aby si žáci vytvořili kladný vztah ke zvolenému oboru a získali správné pracovní návyky.
Cílem je poskytnout žákům ucelený soubor všeobecných a odborných znalostí a dovedností potřebných pro úspěšné zařazení do společnosti a vykonávání všech činností spojených s povoláním kosmetičky, uplatnění na trhu práce a uměním reagovat na případné změny ve společnosti.
Podmínky přijetí

​Ukončené základní vzdělání. Přijímací zkoušky se nekonají.

Více na www.sossluzeb.cz v sekci Přijímací řízení.

Učební plány Profil absolventa

Absolvent se uplatní v povoláních kosmetička, pedikér a manikér při poskytování profesionální kosmetické péče ve středně velkých i malých provozovnách, studiích a salonech. Při poskytování kosmetických služeb bude kvalifikovaně volit vhodné technologické postupy a bude je důsledně dodržovat. Přípravky bude vybírat a aplikovat v souladu s odbornou diagnostikou ošetřovaných částí lidského těla a s přihlédnutím k individuálním požadavkům zákazníka. Bude poskytovat poradenské služby z hlediska ošetřování pleti obličeje, krku, dekoltu, poprsí i ostatních částí těla.
Úspěchy školy v tomto oboru

Žáci se pravidelně úspěšně zúčastňují regionálních i celostátních kosmetických soutěží jako jsou např.  Kalibr Cup v Lanškrouně, Atelier Fantazie v Odrách nebo Brněnské zrcadlo.
 
 
Spolupráce se sociálními partnery

Škola je členem Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska (SSŠČMS) a Asociace středních škol oborů kadeřník a kosmetička České republiky (Akakos).
Firmy působící na trhu kosmetických služeb zajišťují škole materiální a propagační vybavení, organizují školení a přednášky pro žáky a poskytují informace o nejnovějších technologických i stylových trendech. Mezi tyto partnery patří Syn Care s.r.o., ENII-NAILS s.r.o., BEMA CZ, Jenny Lane, Londa, Laurendor.