Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Kuchař-číšník pro pohostinství

Skupina: Gastronomie, hotelnictví a turismus

Telefon:Web:
Ředitel:Email:
Informace o oboru
Kód: 65-51-H/01
Období: 2019/2020
Délka: 3
Forma studia: Denní
Ukončení studia: Výuční list
Stipendia: Ne
Školné: 0 Kč
Přijímaných: 10
Kuchař-číšník pro pohostinství
Popis

Učební obor kuchař-číšník je zaměřen na činnost v oblasti gastronomických provozů. Žáci od prvního ročníku střídají v cyklech teoretickou výuku a odborný výcvik. Odborný výcvik probíhá jak na školních pracovištích pod vedením učitelů odborného výcviku, tak na smluvních pracovištích. Během tří let studia žáci získají vědomosti v oblasti přípravy pokrmů, včetně jejich servisu na úseku obsluhy. Škola žákům nabízí absolvování různých kurzů, jako je barmanský, baristický, fleirový, someliérský.

Podmínky přijetí

​Uchazeč musí prokázat úspěšné splnění povinné docházky a musí splnit podmínky přijímacího řízení. Veškeré aktuální informace jsou k dispozici zde.

Učební plány

Viz školní vzdělávací program oboru Kuchař - číšník pro pohostinství, který naleznete zde.

Profil absolventa

Absolvent oboru kuchař-číšník má odborné i všeobecné kompetence uplatnit se v pozici zaměstnance různě náročných gastronomických provozů. Po získání výučního listu si může rozšířit vzdělání na střední škole s maturitou se zaměřením na podnikání, ekonomii, hotelnictví aj. Po získání praxe v oboru může absolvent soukromě podnikat.

Úspěchy školy v tomto oboru

Žáci oboru se zapojují do různých gastronomických soutěží, jako je GASTRO JUNIOR BRNO - BIDVEST CUP, GASTRO Kroměříž, soutěž v čepování piva BIRELL CUP, someliérské soutěže.

Spolupráce se sociálními partnery

Odborný výcvik žáků probíhá na smluvních pracovištích sociálních partnerů.

Mezi nejvýznamnější patří hotel Grand, hotel Koníček Uherské Hradiště, Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves, Sportcentrum Morava, NET Uh. Hradiště, Skanzen Modrá.